Zabıta hepsini topladı. Bakın neden?

BARTIN Belediyesi zabıta ekipleri pazaryerinde ve semt pazarlarında köy yumurtası olarak satılan yumurtaları kontrol etti. Köy yumurtası olmayan bin adet yumurta toplandı. Belediye zabıta ekipleri sabah saatlerinde kapalı Pazaryerinde ve kent merkezindeki bütün semt pazarlarunda yumurta satan esnaflara denetime gitti. Pazaryerinde köy yumurtası denilerek, tezgaha konulan yumurtaların çiftlik yumurtası olduğunu tespit eden ekipler yumurtaları topladı…

Zabıta hepsini topladı. Bakın neden?
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Belediyesi zabıta ekipleri pazaryerinde ve semt pazarlarında köy yumurtası olarak satılan yumurtaları kontrol etti. Köy yumurtası olmayan bin adet yumurta toplandı.

Belediye zabıta ekipleri sabah saatlerinde kapalı Pazaryerinde ve kent merkezindeki bütün semt pazarlarunda yumurta satan esnaflara denetime gitti. Pazaryerinde köy yumurtası denilerek, tezgaha konulan yumurtaların çiftlik yumurtası olduğunu tespit eden ekipler yumurtaları topladı. Bin adet yumurta daha sonra kolilerle taşınarak, Belediye’ye getirildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, sosyal medya hesabından, “Halkımızın tükettiği gıdalarda güvenirliği kontrol etmek için Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Pazaryerlerinde “köy yumurtası” niteliğiyle tezgahlarda satışa sunulan, ancak köy yumurtası olmadığı tespit edilen bin adet yumurtaya el koyarak satışını engelledik.” İfadelerini kullandı.

Toplanan yumurtalar imha edilecek.

 

İlk yorumu siz yazın