Yeni gözde ‘Gezen yaylası’

BATI Karadeniz’in en fazla orman varlığına sahip Bartın’da spor kulüpleri ve dernekler bölgede bulunan yaylarda etkinlikler yapmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Bartın Akademik Spor Kulübü üyeleri Gezen yaylasında kamp yaparak, doğanın keyfini doyasıya çıkarttılar. Eşsiz güzellikteki sahil şeridi ile, Dünya’da sadece 4’üncüsünü bünyesinde barındıran, Avrupa’nın 100, Türkiye’nin korunması gereken 9’uncu sıcak bölgesi olan Küre..

Yeni gözde ‘Gezen yaylası’
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BATI Karadeniz’in en fazla orman varlığına sahip Bartın’da spor kulüpleri ve dernekler bölgede bulunan yaylarda etkinlikler yapmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Bartın Akademik Spor Kulübü üyeleri Gezen yaylasında kamp yaparak, doğanın keyfini doyasıya çıkarttılar.

Eşsiz güzellikteki sahil şeridi ile, Dünya’da sadece 4’üncüsünü bünyesinde barındıran, Avrupa’nın 100, Türkiye’nin korunması gereken 9’uncu sıcak bölgesi olan Küre Dağları Milli Parkına sahip Bartın’da her geçen gün farklı aktivitelerle göz önüne çıkmaya başladı.

Haftasonu Bartın Akademik Spor Kulübü üyeleri de Bartın Ulus İlçesine bağlı Kumluca Beldesinde bulunan ve son zamanlarda doğaseverlerin gözdesi haline gelen Gezen Yaylasında kamp kurarak, adeta doğa ile bütünleştiler. Geçtiğimiz günlerde yapılan kamp ile ilgili sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulunan spor kulübü üyeleri takdir topladı. Özellikle doğa temalı çekilen fotoğrafların da çekildiği etkinlikte, ateş başında sohbetler yapıldı. Gezen Yaylasında bulanan ‘Kar Kuyusu’ da giden spor kulübü üyeleri kamptan oldukça memnun kaldılar. Spor kulübü üyesi Sezai Aydın sosyal medya hesabında fotoğrafları yayınlayarak, şunları kaydetti.

“Bartın Akademik S.K. Ailesi olarak 19-20 Ekim tarihlerinde Kumluca Beldesine bağlı Gezen Yaylası’nda kulüp başkan yardımcıları Fermide Sinem TUNÇ ve Sezai AYDIN’ın önderliklerinde çadır kampı düzenledik…Etkinlik kafilesi yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve öğrencilerden oluştu…Kampın ilk günü çevreyi keşfetmek ve doğal güzelliğin tadını çıkarabilmek için doğa yürüyüşü yaptık…Yaylanın en özel yerlerinden olan kar kuyusuna gidildi…Akşam başlayan kamp ateşi, müzik ve eğlence sabahın ilk saatlerine kadar devam etti…Son gün sabah yürüyüşü ile başladı, sonrasında program geleneksel oyunlar ( matrak, halat çekme, zeka oyunları ) ile devam etti…Kamp boyunca doğada yaşama kuralları ve bazı temel kampçılık faaliyetlerini yerinde gözlemleyerek, sonbaharın renkleriyle büyülediği bir kamp deneyimledik… Ve ilimizde kamp yapılabilecek böyle bir yerin olduğunu henüz keşfetmemiş doğaseverlerle paylaşmak istedik…Teşekkürler!” ifadelerine yer verdi.

ACAR MEDYA olarak Bartın’ın Turizm çeşitlendirilmesi noktasında yapılacak her türlü proje ve etkiliğe katkı verecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlk yorumu siz yazın