Yavru ayı için ekipler seferber oldu

BARTIN’ın Şahin köyünde tarlada yavru ayı tellere takılarak mahsur kaldı. Olay yerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi. Öğle saatlerinde Şahin köyündeki tarlada ayı sesi duyan köylüler durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Ekipler durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Şahin köyüne Doğa Koruma ve Milli..

Yavru ayı için ekipler seferber oldu
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın Şahin köyünde tarlada yavru ayı tellere takılarak mahsur kaldı. Olay yerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi.

Öğle saatlerinde Şahin köyündeki tarlada ayı sesi duyan köylüler durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Ekipler durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Şahin köyüne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ahat Deliorman, Veteriner hekim Tolga Kandıralı ile yaban hayatı uzmanları hareket etti. Köye giden ekipler, ayıları uyuşturmak için özel tüfek ile ayının bulunduğu alana hareket etti. Ancak, insanları karşısında gören yavru ayı, takıldığı tellerden kurtularak, ormanlık olana doğru koştu ve gözden kayboldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkilileri, bu mevsimde kış uykusuna yatmaya hazır olan ayıların genellikle yiyecek aramak için dışarıya çıktığını dikkat çekerek, insanların da dikkatli olmalarını istedi.

 

İlk yorumu siz yazın