Yağmur, Arıt’ta taşkına neden oldu

BARTIN’da akşam etkili olan sağanak yağış nedeniyle Arıt köyünde metrekareye 87 kg. yağış düştü. Yağış sonrasında Arıt deresi taşarken, bazı köprülerde sular altında kaldı. Bartın İl Özel İdare ekipleri önlemleri alarak, çalışma başlattılar. Bartın’da etkili olan yağmurun ardından Arıt köyünde birçok yerde su taşkını yaşandı. metrekaraye 87 kg. yağışın düştüğü bölgede bazı köy yollarına kadar..

Yağmur, Arıt’ta taşkına neden oldu
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da akşam etkili olan sağanak yağış nedeniyle Arıt köyünde metrekareye 87 kg. yağış düştü. Yağış sonrasında Arıt deresi taşarken, bazı köprülerde sular altında kaldı. Bartın İl Özel İdare ekipleri önlemleri alarak, çalışma başlattılar.

Bartın’da etkili olan yağmurun ardından Arıt köyünde birçok yerde su taşkını yaşandı. metrekaraye 87 kg. yağışın düştüğü bölgede bazı köy yollarına kadar sular yükseldi. Özel idare, AFAD ve jandarma ekipleri bölgeye giderek, gereken önlemleri aldı. Bartın İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış’ta bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Bartın İl Özel İdare müdürlüğü yazılı açıklama yaparak, son durumu kamuoyu ile paylaştı. Özel idare açıklamasında, “İl Özel İdaresince 21.08.2019 günü saat 15:00’dan itibaren yağan yağmurlar nedeniyle Arıt yöremizde lokal de olsa küçük taşkınlar olmuş, ekiplerimizce, AFAD ve Jandarma ekipleriyle işbirliği ile müdahale edilmiş, Genel Sekreter İbrahim KAYIŞ koordinatörlüğünde Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü M. Levent ÇAM ve teknik personellerimizle Sayın Valimizin yönlendirme ve talimatlarıyla teyakkuz haline geçilmiştir. Saat 20:00 itibariyle can ve mal güvenliği acısından günlük hayatı etkileyen bir durum bulunmamakta, bütün bölge kontrol altına alınmış olup; bundan sonraki gelişmeler yer ve zaman belirtilerek kamuoyuna duyurulacaktır.”dedi.

Sular yükseldi köprüler kapandı

Sel sularının köprüleri kapatması sonucunda Bartın İl Özel idare müdürlüğü 2’inci bir açıklama yayınladı. Açıklamasında, “İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Arıt Irmağının su seviyesi yükselmesi nedeniyle Alibaş ve Tabanözü köprüleri geçici olarak ulaşıma kapatılmıştır. Her iki köprüyü kullanacak olanların Akçalı Tabanözü Epçiler Hasanlar Sipahiler Kayadibi grup yolunu kullanmaları gerekmektedir.”denildi.

Sel sularının düşmesi nedeniyle kapanan köprülerin yeniden ulaşıma açıldığı öğrenildi. Özel idare ekipleri bölgede bütün köyleri tek tek tarayarak, çalışma yaptığı bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorumu siz yazın