Valilik: Hastanede kuvvetli olası vakalar bulunuyor

Bartın Valiliğinden yağılan yazılı açıklamada, “Bartın Devlet Hastanesinde kuvvetli olası vakalar bulunmakta ve Sağlık Bakanlığı protokollerine göre izlenmektedir.”ifade edildi.  Valilik, kamuoyunun Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığı ile ilgili merak edilenleri açıkladı. Açıklamanın başında Bartın’da salgına karşı alınan önemler sıralandıkta sonra, Bartın’daki karantina ve Hastanelerde durumu belirten açıklaması yer aldı. Açıklamada, Bartın Devlet Hastanesinin Pandemi Hastanesi olduğunun..

Valilik: Hastanede kuvvetli olası vakalar bulunuyor
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

Bartın Valiliğinden yağılan yazılı açıklamada, “Bartın Devlet Hastanesinde kuvvetli olası vakalar bulunmakta ve Sağlık Bakanlığı protokollerine göre izlenmektedir.”ifade edildi. 

Valilik, kamuoyunun Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığı ile ilgili merak edilenleri açıkladı. Açıklamanın başında Bartın’da salgına karşı alınan önemler sıralandıkta sonra, Bartın’daki karantina ve Hastanelerde durumu belirten açıklaması yer aldı. Açıklamada, Bartın Devlet Hastanesinin Pandemi Hastanesi olduğunun altı çizildi.

“KUVVETLİ OLASI VAKALAR VAR”

“Hastalığın gelişimine ve sosyal intibaka bakılarak her an yeni kararlar alınmakta, koruma ve önleme amaçlı aktif tedbirler plan

Hastanelerdeki olası veya kesin vaka sayısının açıklanmasında yetki bilindiği gibi tamamen Sağlık Bakanlığıdır. Hastanedeki ve izolasyondaki her kişi diğerlerinden arındırılmış kişidir. Bartın Devlet Hastanesinde kuvvetli olası vakalar bulunmakta ve Sağlık Bakanlığı protokollerine göre izlenmektedir.”

“KARANTİNA YURTLARDA YAPILIYOR”

“Çeşm-i Cihan KYK Erkek Öğrenci yurdunda şu an (20) kişi karantinada tutulmakta olup bu kişiler şüpheli vakalarla korumasız teması olan veya yurt dışı dönüşü evde karantina emrine uymayan kişilerdir. Bu kişilerin 14 gün izolasyonları sağlanmakta, ihtiyaçları karşılanmakta, muayene ve testleri yapılmakta ve süre bitiminde çıkarılmaktadır. Önceki 14 günlük dönemde süresini tamamlamış 21 kişinin yurttan ayrılışı yapılmıştır. Öğrenci yurdu hastane olmadığından, buradaki kişilerin tedavi altındaki vakalar olması imkansızdır. Önemli olan bulaşmayı önlemek, Avrupa ülkelerinde olduğu hastane veya karantina kapasitelerini hızla tüketmemektir. Bu hastalığın pandemi olması nedeniyle sadece bir ülkede bitmesi bile yeterli olmayıp bütün dünyada tamamen sönmesini beklemek gerekecektir.”

“HERKESE TEST YAPILMAYACAK, HEKİM KARAR VERECEK”

“Hızlı tarama testleri ülkeye geliş miktarına göre oranlanarak illere dağıtılmış, Bartın’a da bu oranda tekabül eden sayıda gelmiş tarama amaçlı kullanılmaktadır. Bu testler, bireysel başvuruya bağlı olarak isteyen herkese uygulanacak testler değildir. Tıbbi gereklilik halinde tarama maksatlı kullanılır. Ülkeye yeni kit geldikçe veya ülkemizde üretilmeye başlandıkça oransal olarak İlimize gelmeye devam edecektir. İlimizde bulunan 2 hastaneden Devlet Hastanesinin önüne konteynerler konularak şüpheli vakaların doğrudan acil servisle teması kesilmiştir, bugünden itibaren Devlet Hastanesi pandemi hastanesine dönüştürülerek ayrılacak, Kadın Doğum Hastanesi, Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye devam edecektir.”

“TEMEL GIDA STOĞUMUZ VAR”

“Temel gıda maddelerindeki stok ve fiyat hareketleri izlenmektedir. Temel gıda ve temizlik maddelerinde ülke düzeyinde yeterli stok olduğu açıklanmıştır. Önümüzdeki günlerin tarımsal üretim için önemli günler ve Ramazan ayının yaklaşmakta olduğunu bilerek planlama yapmaktayız. Lütfen, biz önerilen bütün tedbirleri yerine getirelim, bireysel veya İl olarak yaptığımız mücadeleye bir katkısı olmayacak tartışmaların içinde olmayalım.” denildi.

İlk yorumu siz yazın