Valilik açıkladı: vaka sayımız ve 14 gün yurt karantinası…

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Hastnede il içi 10 pozitif vaka olduğunun tedavilerinin devam ettiği belirtildi. Açıklamada; “İlimizde tedavisi devam eden 10 vaka tamamen il içi vakalar olup bu vakalar bile filyasyon çalışmaları sonucunda tespit edilip test sonuçları yurt karantinası sırasında belli olan kişilerdi. İlimize giriş yapmak isteyen kişilerin zorunlu olarak karantinaya alınması uygulaması sonucunda,..

Valilik açıkladı: vaka sayımız ve 14 gün yurt karantinası…
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Hastnede il içi 10 pozitif vaka olduğunun tedavilerinin devam ettiği belirtildi. Açıklamada; “İlimizde tedavisi devam eden 10 vaka tamamen il içi vakalar olup bu vakalar bile filyasyon çalışmaları sonucunda tespit edilip test sonuçları yurt karantinası sırasında belli olan kişilerdi. İlimize giriş yapmak isteyen kişilerin zorunlu olarak karantinaya alınması uygulaması sonucunda, dışardan gelen ve pozitif çıkan vakanın ve muhtemel vakaların köylerindeki hoş geldin temasları ve il içindeki izin nedeniyle yapacakları temaslar önlenmiş oldu. “

YURT KARANTİNASI DEVAM EDECEK

Valilik açıklamasının sonunda, “İçerideki vakalarımız bitmek üzereyken dışarıdan gelen kişilerin sağlık durumları netleşene kadar zorunlu olarak karantinada tutulma uygulaması, özellikle seyahat yoğunluğunun olduğu bayram tatili günlerinde de devam edecektir.” denildi.

İlk yorumu siz yazın