Vali Güner: Bartın’da Covid-19 yayılım eğrisi düşüyor

BARTIN Valisi Sinan Güner, Sağlık Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Covid-19 virüs yayılımını tespit etmek için yapılan filyasyon çalışmalarının başarılı olduğunu belirtti. Vali Sinan Güner, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Vaka Takip ve Filyasyon Yönetim Merkezinde incelemelerde bulundu. Vaka eğrisi düşüyor Vali Güner, İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol’dan Vaka Takip ve Filyasyon Merkezindeki..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Valisi Sinan Güner, Sağlık Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Covid-19 virüs yayılımını tespit etmek için yapılan filyasyon çalışmalarının başarılı olduğunu belirtti.

Vali Sinan Güner, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Vaka Takip ve Filyasyon Yönetim Merkezinde incelemelerde bulundu.

Vaka eğrisi düşüyor

Vali Güner, İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol’dan Vaka Takip ve Filyasyon Merkezindeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sağlık Bakanlığımızca ülkemizde  ilk Covid-19 vakasının açıklandığı 11 Mart 2020 tarihinden bu yana test sonucu pozitif çıkan bütün hastalar için filyasyon çalışmaları uygulandığını belirtti. Vali Güner, “Filyasyon çalışmaları sayesinde covid-19’un eğrisi ve yayılım haritasının  çıkarılarak diğer izlem çalışmaları ile birlikte vaka artış hızının takibi ve düşürülmesinde büyük başarı sağlandı. Bu noktadan hareketle tüm sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

 

 

 

 

 

İlk yorumu siz yazın