Tunç: “Şüphe ile makamda oturmak zor olacak”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç YSK’ya tüm sandıkların sayımı için yaptıkları itirazın reddedilmesi üzerine bir açıklama yaptı. Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu kararın doğru olmadığını, seçim sonucu üzerindeki gölgeyi kaldırmadığını ve toplum vicdanını rahatlatmadığını söyleyebiliriz, keşke sandıklar sayılsaydı şüpheler ortadan kalksaydı, kazanan için de 5 yıl boyunca bu şüphe ile makamda oturmak..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç YSK’ya tüm sandıkların sayımı için yaptıkları itirazın reddedilmesi üzerine bir açıklama yaptı. Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu kararın doğru olmadığını, seçim sonucu üzerindeki gölgeyi kaldırmadığını ve toplum vicdanını rahatlatmadığını söyleyebiliriz, keşke sandıklar sayılsaydı şüpheler ortadan kalksaydı, kazanan için de 5 yıl boyunca bu şüphe ile makamda oturmak zor olacaktır. Tüm bunlara rağmen YSK kararı uyulması gereken bir karar olarak ortadadır.”dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç YSK’ya tüm sandıkların sayımı için yaptıkları itirazın reddedilmesi üzerine açıklamalarda bulundu.  Tunç yaptığı açıklamada YSK’nın kararlarına saygı duyulması gerektiğini ifade ederek sonucun Bartın’a hayırlı olmasını diledi.

“Amacımız Bartın halkının iradesinin korunmasından başka bir şey değildi”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç YSK’nın verdiği ret kararıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi, “Bizim mücadelemiz Bartın halkının iradesinin seçim sonucuna hiçbir tereddüt olmadan yansıtılması içindi. Elimizdeki somut delil ve belgelerle YSK’ya itirazımızı sunduk. YSK ret kararı verdi. YSK kararları kesin olup, hukuka aykırı da olsa uyulması gereken kararlardır. Amacımız Bartın halkının iradesinin korunmasından başka bir şey değildi. Sadece 148 oy farkla neticelenen seçimin sonucunu etkileyecek itiraz sebeplerimiz somut delillerimiz incelendi, ve karar verildi.

“5 yıl boyunca bu şüphe ile makamda oturmak zor olacaktır”

Bu kararın doğru olmadığını, seçim sonucu üzerindeki gölgeyi kaldırmadığını ve toplum vicdanını rahatlatmadığını söyleyebiliriz, keşke sandıklar sayılsaydı şüpheler ortadan kalksaydı, kazanan için de 5 yıl boyunca bu şüphe ile makamda oturmak zor olacaktır. Tüm bunlara rağmen YSK kararı uyulması gereken bir karar olarak ortadadır.

“Bartın için hayırlı olsun”

Bizler Bartın’ımız için eser üretmeye, hükümet olarak, teşkilat olarak, meclis üyeleri olarak ve ilimizin milletvekili olarak memleketimizi daha ileriye taşıyacak icraatlar yapmaya, gece gündüz demeden bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiç yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Seçimler gelmiş geçmiştir. Halkımız sandıkta kararını vermiştir, itiraz süreçleri de hukuki bir haktır ve halkın iradesinin korunmasından başka bir şey değildir, bu süreçleri yanlış yorumlayarak kamuoyunu yanıltıcı ifadelerden kaçınmak gerekir, destek olan olmayan, hiçbir ayrım yapmadan tüm hemşehrilerimizin yanında olmaya, onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. Bartın için hayırlı olsun.

 

İlk yorumu siz yazın