TTK’ya başvuracaklar dikkat…!!!

  Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na (TTK) alınacak olan 1500 kişilik işçi alımında Zonguldak, Bartın ve Karabük’deki 251 mahalle ve 668 köyde ikamet edenlerin başvurusunun kabul edileceği yani ikametgah şartı aranacağı duyuruldu.Başvuruların başlamasından sonra alınan ikametgahların geçersiz olacağı bildirildi. 2019 yılı finansman kararnamesinde yapılacak ilave hükümlerin ardından işçi alım ilanları açıklanarak, İŞKUR üzerinden başvurular yapılacaktır.  Adaylar,..

TTK’ya başvuracaklar dikkat…!!!
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

 

Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na (TTK) alınacak olan 1500 kişilik işçi alımında Zonguldak, Bartın ve Karabük’deki 251 mahalle ve 668 köyde ikamet edenlerin başvurusunun kabul edileceği yani ikametgah şartı aranacağı duyuruldu.Başvuruların başlamasından sonra alınan ikametgahların geçersiz olacağı bildirildi.

2019 yılı finansman kararnamesinde yapılacak ilave hükümlerin ardından işçi alım ilanları açıklanarak, İŞKUR üzerinden başvurular yapılacaktır. 

Adaylar, madenciliğe yatkınlıkları konusunda sınava tabi tutulacak.Başvuranlar madencilik bilgisi konusunda ön elemeden geçirilmelerinin ardından noter huzurunda çekilecek kurayla iş başı yaptırılacaklar. Adaylar 21 gün eğitime katılacaklar. 2019 ilk aylarında adayların iş başı yapması bekleniyor.

İlk yorumu siz yazın