Tesadüfen bulundu

BARTIN’da, elektrik dağıtım şirketince hat bakımı için yapılan kazı çalışması sırasında, 1 metre uzunluğunda mermer sütun bulundu. Mekeçler köyünde, Almanya’da yaşayan Celal Göçmen’e ait bahçede, elektrik dağıtım şirketi ekipleri, hat bakım çalışması için kazı yaptı. Yarım metre derinlikte, mermer işlemeli sütun bulununca çalışma, durduruldu. 1 metre uzunluğunda ve üzerinde motifli işleme olan, ortası delik sütun..

Tesadüfen bulundu
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da, elektrik dağıtım şirketince hat bakımı için yapılan kazı çalışması sırasında, 1 metre uzunluğunda mermer sütun bulundu.

Mekeçler köyünde, Almanya’da yaşayan Celal Göçmen’e ait bahçede, elektrik dağıtım şirketi ekipleri, hat bakım çalışması için kazı yaptı. Yarım metre derinlikte, mermer işlemeli sütun bulununca çalışma, durduruldu. 1 metre uzunluğunda ve üzerinde motifli işleme olan, ortası delik sütun için köy muhtarı İkram Şahan’a haber verildi. Muhtar Şahan, sütunu korumaya aldı.

Yetkililer, mermer eserin, Bizans Dönemi’nde kilisede templon payesi olarak kullanıldığını düşündüklerini, kesin sonucun teknik inceleme sonucu ortaya çıkacağını belirtti.

 

İlk yorumu siz yazın