Süs eşyası sanmışlar, ama Roma dönemine ait…

BARTIN İl Jandarma Komutanlığınca 3 evin bahçesinde tarihi eserler ele geçirildi. Ev sahipleri ifadelerinde, bulunan süslemeli taşların tarihi eser olduğunu bilmediklerini, bu yüzden bahçelerinde süs olarak tuttuklarını söylediler. Bartın Akgöz Köyü’nde oturan C.G (51), S.Ç (43) ve N.A (41)’nın evlerinin bahçesinde tarihi eserler olduğu ihbarını alan jandarma ekipleri, evlere baskın yaptı. Evlerin bahçesinde ayrı ayrı..

Süs eşyası sanmışlar, ama Roma dönemine ait…
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN İl Jandarma Komutanlığınca 3 evin bahçesinde tarihi eserler ele geçirildi. Ev sahipleri ifadelerinde, bulunan süslemeli taşların tarihi eser olduğunu bilmediklerini, bu yüzden bahçelerinde süs olarak tuttuklarını söylediler.

Bartın Akgöz Köyü’nde oturan C.G (51), S.Ç (43) ve N.A (41)’nın evlerinin bahçesinde tarihi eserler olduğu ihbarını alan jandarma ekipleri, evlere baskın yaptı. Evlerin bahçesinde ayrı ayrı yerlerde duran Roma dönemine ait olduğu sanılan 1 adet sütun başlığı,1 adet sumak, 1 adet dilek taşı ve 1 adet Lahit kapağı ele geçirildi. Gözaltına alınan C.G., S.Ç ve N.A karakola götürüldüler. 3 kişi karakoldaki ifadelerinde bulunan süslemeli taşların tarihi eser olduğunu bilmediklerini, bu yüzden bahçelerinde süs olarak tuttuklarını söylediler. Şahıslar savcılığın talimatı ile serbest bırakılırken, 3 evin bahçesinde bulunan tarihi eserler Amasra Müze Müdürlüğüne teslim edildi.

 

İlk yorumu siz yazın