Su simsiyah oldu, binlerce balık telef oldu

BARTIN’nın kent merkezinden geçen ırmakta çok sayıda balık kenara vurarak telef oldu.  Çevre ve şehircilik il müdürlüğü Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, su ve balıklardan numune alarak çalışma başlatırken, Belediye’nin su pompasından ırmağa su bırakıldı. Bartın kent merkezinden geçerek 13 kilometre boyunca Karadeniz’e dökülen ırmağın Kemerköprü mahallesinde yüzlerce balık ölümü gerçekleşti. Irmağın kenarlarında çok sayıda balık..

Su simsiyah oldu, binlerce balık telef oldu
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’nın kent merkezinden geçen ırmakta çok sayıda balık kenara vurarak telef oldu.  Çevre ve şehircilik il müdürlüğü Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, su ve balıklardan numune alarak çalışma başlatırken, Belediye’nin su pompasından ırmağa su bırakıldı.

Bartın kent merkezinden geçerek 13 kilometre boyunca Karadeniz’e dökülen ırmağın Kemerköprü mahallesinde yüzlerce balık ölümü gerçekleşti. Irmağın kenarlarında çok sayıda balık ölürken, çoğu balığında suyun yüzüne çıktığı görüldü. Kemerköprü mahallesinin 200 metrelik kısmında yaşanan balık ölümleri nedeniyle çok sayıda balık kıyıya vurdu. Kemerköprü üzerinden geçen vatandaşlarda balık ölümlerini cep telefonu ile kaydederek, yoğun kalabalık oluşturdular. Irmağın renginin simsiyah olması da dikkat çekti. Öğle saatlerinde başlayan balık ölümleri nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğü ekipleri sudan, Tarım Orman Müdürlüğü ekipleri ölü balıklardan numune alarak, araştırma başlattı.

BELEDİYE SU TAKVİYESİ YAPTI

Irmağın birçok bölümünde balık ölümlerinin artması nedeniyle Belediye köprü üzerindeki şehir şebeke suyundan ırmağa oksijen için su takviyesi yaptı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Irmakta yaşanan balık ölümleri nedeniyle köprünün üzerinde toplanan vatandaşlar balıkların ölümünü şaşkınlıkla izlerken, yetkililere tepki gösterdi.

İlk yorumu siz yazın