Savaş gemisi ziyarete açıldı

BARTIN’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın TCG Mızrak, Bartın Limanı’nda vatandaşların ziyaretine açıldı. ​Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan, 2000 yılında denize indirilen TCG Mızrak gemisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Bartınlıların ziyaretine açıldı. Bartın limanında bulunan Deniz komutanlığına demirleyen savaş gemisine vatandaşların ilgisi büyük oldu. Askeri personel eşliğinde yapılan..

Savaş gemisi ziyarete açıldı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın TCG Mızrak, Bartın Limanı’nda vatandaşların ziyaretine açıldı.

​Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan, 2000 yılında denize indirilen TCG Mızrak gemisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Bartınlıların ziyaretine açıldı. Bartın limanında bulunan Deniz komutanlığına demirleyen savaş gemisine vatandaşların ilgisi büyük oldu. Askeri personel eşliğinde yapılan gezide vatandaşlar, savaş gemileri hakkında merak ettiklerini sorma ve bilgi alma imkanı buldu. Savaş gemisini Bartın Valisi Sinan Güner’de gezdi.

Bartın Valisi Sinan Güner, savaş gemisi ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Bayramının her yıl daha gelişmiş bir şekilde, halkın ve bütün unsurların katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlamak istiyoruz. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile milli bayramlarda o coşkuya bir katkı sağlamak istiyor ve bütün alanlara göndererek, bu coşkuya ortak oluyor. Halkımızın da buna yoğun ilgisi olduğunu görüyoruz. Ve gemiyi ziyaret edenler arasında gençleri gezi yapması bizim için çok önemlidir. Vatanperver gençlerin bu şekilde gemilerimizi gezmesi bizi mutlu ediyor.”dedi.

 

İlk yorumu siz yazın