Sağlık ekipleri filyasyon (tarama) çalışması yapıyor

BARTIN’da berberlere ve kuaförlere yapılan testlerin sonucu dün akşam geldi. Test sonuçlarına göre, kentteki 1 kuaför ve 1 berberin test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından ekipler harekete geçerek, filyasyon çalışmalarına başladı. Bartın’da geçtiğimiz günlerde aile sağlığı merkezlerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında berberlere ve kuaförlere yapılan testlerin sonucu dün akşam geldi. Test sonuçlarına göre, kentteki 1 kuaför..

Sağlık ekipleri filyasyon (tarama) çalışması yapıyor
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da berberlere ve kuaförlere yapılan testlerin sonucu dün akşam geldi. Test sonuçlarına göre, kentteki 1 kuaför ve 1 berberin test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından ekipler harekete geçerek, filyasyon çalışmalarına başladı.

Bartın’da geçtiğimiz günlerde aile sağlığı merkezlerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında berberlere ve kuaförlere yapılan testlerin sonucu dün akşam geldi. Test sonuçlarına göre, kentteki 1 kuaför ve 1 berberin test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından ekipler harekete geçti.

Ekipler testlere başladı

Sabah saatlerinden itibaren Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri berber ve kuaförün randevu defterlerine işlenen müşteriler ile kamera kayıtlarıyla birlikte işyerlerine gelen insanları tespit ederek, test yapmaya çağırdı. Sabah saatlerinden itibaren sağlık kuruluşlarının önünde test yaptıranların olduğu gözlenirken, test sonuçlarının yarın çıkacağı öğrenildi. Test yaptırmaya gelen vatandaşların sağlık kuruluşlarında kuyruklara girerek test yaptırdığı görüldü.

Resmi açıklama bekleniyor

Berber ve kuaförle temas yapanların test sonuçlarının sonrasında yetkili makamların resmi açıklama yapacağı da öğrenildi.

İsim açıklamak suç

Öte yandan kamuoyunda duyulan bu haberin sonrasında berber ve kuaför isminin açıklanmasını isteyen vatandaşların bu taleplerine yetkili merciler; kişisel verilerin korunması kanununa göre isim ve şirket yada firma isimlerinin açıklanmasının suç teşkil ettiğini altını çizdi.

İlk yorumu siz yazın