MÜSİAD’dan Kandil mesajı

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bartın Temsilcisi Muhammet Aksoy, Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. MÜSİAD Bartın Temsilcisi Muhammet Aksoy, yayınladığı Regaip Kandili mesajında şunları ifade etti: “Allah’ın sonsuz rahmetinden bolca istifade edileceği mübarek gecenin feyiz ve bereketiyle zorluklardan ve kötülüklerden kurtulması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: Hiç şüphesiz ki Beratın en derin anlamı af..

MÜSİAD’dan Kandil mesajı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bartın Temsilcisi Muhammet Aksoy, Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

MÜSİAD Bartın Temsilcisi Muhammet Aksoy, yayınladığı Regaip Kandili mesajında şunları ifade etti:

“Allah’ın sonsuz rahmetinden bolca istifade edileceği mübarek gecenin feyiz ve bereketiyle zorluklardan ve kötülüklerden kurtulması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: Hiç şüphesiz ki Beratın en derin anlamı af ve bağışlanmadır. Sevgili Peygamberimiz (sav) bu gecede Allah’a çokça ibadet edilmesini, gündüzünde ise oruç tutulmasını tavsiye etmiş ve bu gece güneş batınca Allah Teâlâ’nın dünyaya rahmetiyle tecellî ederek fecre kadar: “Bağışlanmak dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Belâya dûçar olan yok mu, ona afiyet vereyim!..” buyurduğunu bizlere müjdelemiştir.Bu duygu ve düşüncelerle, MÜSİAD Bartın Yönetim Kurulu adına aziz milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve tüm İslâm âleminin mübarek Berat Kandillerini tebrik ediyorum. Regaip Kandili vesilesiyle beratımızın önünde duran her türlü engeli bertaraf ederek birbirimizin beratına yardımcı olmayı, Suriye ve Irak başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarında akan gözyaşının bir an önce dinmesini, Ramazan-ı şerife barış, huzur ve güven içinde kavuşmayı Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.”

 

İlk yorumu siz yazın