Milli Park’ta ev pansiyonculuğu kursu sona erdi

BARTIN Kastamonu sınırları içerisindeki Küre Dağları Mili Parkı’ndaki korunan alanlardaki ekoturizm potansiyelinin gelişmesine katkı sağlamak için Arıt bölgesinde düzenlenen ev pansiyonculuğu kursu tamamlandı. 2000 yılında milli park ilan edilen Küre Dağları Milli Parkı, 2012’de ise ‘Korunan Alanlar Ağı Parkları (PAN Parks) sertifikası alarak, Avrupa’nın çok özel 13 noktasından biri seçildi. 37 bin 753 hektar alana sahip..

Milli Park’ta ev pansiyonculuğu kursu sona erdi
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Kastamonu sınırları içerisindeki Küre Dağları Mili Parkı’ndaki korunan alanlardaki ekoturizm potansiyelinin gelişmesine katkı sağlamak için Arıt bölgesinde düzenlenen ev pansiyonculuğu kursu tamamlandı.

2000 yılında milli park ilan edilen Küre Dağları Milli Parkı, 2012’de ise ‘Korunan Alanlar Ağı Parkları (PAN Parks) sertifikası alarak, Avrupa’nın çok özel 13 noktasından biri seçildi.
37 bin 753 hektar alana sahip milli park, mayıs ayında da merkezi Avusturya’da olan ‘European Wilderness Society’ tarafından ‘Platin Yabanıl’ sertifikasına layık görüldü. Milli Parkı Bartın sınırları içerisindeki Arıt bölgesinde geçtiğimiz Aralık ayında Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Küre Dağları Milli Park müdürlüğünün öncülüğünde ‘ev pansiyonculuğu’ kursu düzenlendi. Küre Dağları Milli Parkı Söğütlü ziyaretçi merkezinde gerçekleştirilen ve 1 ay devam eden kursa 37 katıldı. Ev pansiyonculuğunda yapılması gerekenler, misafirlerin ağırlanması gibi konular uygulamalı olarak gösterildi.

Kursun sonunda başarılı olan 37 kursun sonunda ödül töreni düzenlendi. Bartın Valisi Sinan Güner’in katıldığı törende kursiyerlere başarı belgeleri verildi.

İlk yorumu siz yazın