Mescier Demir-Çelik hibe etti…

BATI Karadeniz Bölgesinin demir-çelik sektöründe öncü kuruluş Mescier Demir-çelik Bartın İl Sağlık Müdürlüğüne PCR testi cihazı hediye etti. Bölgede yurt dışından getirilerek, hurda demirin işlenmesiyle yeniden ekonomiye kazandırarak, takdir toplayan Sabri Mescier’in yürüttüğü Mescier firması sağlık alanında önemli bir katkı sağladı. Mescier şirketi Bartın Halk Sağlığı Laboratuvarı’na koronavirüs test cihazı hibe etti. Bartın’daki PCR (pisiar)..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BATI Karadeniz Bölgesinin demir-çelik sektöründe öncü kuruluş Mescier Demir-çelik Bartın İl Sağlık Müdürlüğüne PCR testi cihazı hediye etti.

Bölgede yurt dışından getirilerek, hurda demirin işlenmesiyle yeniden ekonomiye kazandırarak, takdir toplayan Sabri Mescier’in yürüttüğü Mescier firması sağlık alanında önemli bir katkı sağladı. Mescier şirketi Bartın Halk Sağlığı Laboratuvarı’na koronavirüs test cihazı hibe etti. Bartın’daki PCR (pisiar) testleri bugünden itibaren artık Zonguldak ve Karabük’e gönderilmeyecek. Bartın’da koronavirüs testleri için kullanılan PCR(pisiar) cihazının bulunmaması üzerine testler Zonguldak ve Karabük’e gönderiliyor, test sonuçları için birkaç gün sonra geliyordu. Bölgenin en büyük demir çelik fabrikası Mescier, Bartın Halk Sağlığı Laboratuvarı’na PCR cihazı hibe etti. Bugünden itibaren hizmete giren PCR cihazı sayesinde artık Bartın’daki PCR (pisiar) testleri de bugünden itibaren Zonguldak ve Karabük’e gönderilmeyecek.

 

İlk yorumu siz yazın