Mahalle muhtarından örnek proje

BARTIN Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner, geliştirdiği proje kapsamında mahallede bulunan kadınlar kanser taramasından geçiriliyor. Tuna Mahallesi muhtarı Nihan Taner tarafından gelistirilen sosyal proje kapsamında Bartın il sağlık müdürlüğü mahalledeki kadınlara yönelik erken teşhis konusunda farkındalık yaratmak için Ketem sağlık merkezine kanser taraması yapıldı. Bu kapsmda Bartin il sağlık müdürlüğü mahallede bulunan kadınları araç göndererek..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner, geliştirdiği proje kapsamında mahallede bulunan kadınlar kanser taramasından geçiriliyor.

Tuna Mahallesi muhtarı Nihan Taner tarafından gelistirilen sosyal proje kapsamında Bartın il sağlık müdürlüğü mahalledeki kadınlara yönelik erken teşhis konusunda farkındalık yaratmak için Ketem sağlık merkezine kanser taraması yapıldı. Bu kapsmda Bartin il sağlık müdürlüğü mahallede bulunan kadınları araç göndererek Ketem sağlık merkezinde götürdü. Her iki haftada bir mahallede bulunan kadınları kanser tarama için grup grup götüreüleceğini belirten mahalle muhtarı Nihan Taner yaptığı açıklamada, “Ben bu konunun tüm mahallelerimizde uygulanması için kadin muhtar olarak farkındalık yaratmak istedim. Sağlık müdürlüğümüze bizimle yakından ilgilendikleri ve ellerinden gelenin en iyisiyle yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum.”dedi. Mahalle muhtarı Taner’in uyguladığı örnek projenin diğee mahallelerede yayılması bekleniyor.

İlk yorumu siz yazın