Mağara keşfettiler….

BARTIN’ın Amasra ilçesinde bir araya gelen doğasever gurup, haftasonu ilçeye bağlı Kocareis köyünde mağara keşfi gerçekleştirdi. Asıl adı Amasra Doğa severler gurubu (ADOY), haftasonu yaptıkları keşiflerine bir yenisini daha eklediler. Gurup üyeleri, yaklaşık 7 yıl önce bir mağara araştırmacılarının girdiği hiçbir kaynakta yer almayan, köylüler tarafından bilinen Kocareis mağarasına keşif yürüyüşü gerçekleştirdiler. Köyden alınan rehber..

Mağara keşfettiler….
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın Amasra ilçesinde bir araya gelen doğasever gurup, haftasonu ilçeye bağlı Kocareis köyünde mağara keşfi gerçekleştirdi.

Asıl adı Amasra Doğa severler gurubu (ADOY), haftasonu yaptıkları keşiflerine bir yenisini daha eklediler. Gurup üyeleri, yaklaşık 7 yıl önce bir mağara araştırmacılarının girdiği hiçbir kaynakta yer almayan, köylüler tarafından bilinen Kocareis mağarasına keşif yürüyüşü gerçekleştirdiler. Köyden alınan rehber eşliğinde sarp arazileri tırmanarak, mağaraya ulaşan 5 kişilik gezi gurubu inceleme yaptılar. Yaklaşık uzunluğu 300 metre yer yer yüksekliği 5 metre olan mağara içerisinde dikit ve sarkıt oluşumlar tespit etti. Gurup üyeleri Kocareis köyüne yakın bir mesafede olan mağaranın turizme kazandırılması gerektiğini belirttiler.

 

İlk yorumu siz yazın