Lösemi kanserinden ölen liseli Sedatcan toprağa verildi

ANKARA’da Lösemi tedavisi gören 16 yaşındaki lise öğrencisi Sedatcan Coşkun, Bartın’ın Çanakçılar köyünde toprağa verildi. Dün gece saatlerinde Ankara’dan cenaze aracı ile Çanakçılar köyüne getirilen Sedatcan Coşkun, sabah saatlerinde evinin önüne getirildi. Evin önünde kur’an-ı kerim ve duaların okunması sırasında Sedatcan Coşkun’un İlkokul 3’üncü sınıfa giden 9 yaşındaki Hira Coşkun gözyaşlarına boğuldu. Anne Gülseren ve..

Lösemi kanserinden ölen liseli Sedatcan toprağa verildi
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

ANKARA’da Lösemi tedavisi gören 16 yaşındaki lise öğrencisi Sedatcan Coşkun, Bartın’ın Çanakçılar köyünde toprağa verildi.

Dün gece saatlerinde Ankara’dan cenaze aracı ile Çanakçılar köyüne getirilen Sedatcan Coşkun, sabah saatlerinde evinin önüne getirildi. Evin önünde kur’an-ı kerim ve duaların okunması sırasında Sedatcan Coşkun’un İlkokul 3’üncü sınıfa giden 9 yaşındaki Hira Coşkun gözyaşlarına boğuldu. Anne Gülseren ve baba Nahit Coşkun güçlükle ayakta durdu. Öte yandan evin önüne Sedatcan’ın Amasra Çok Programı Lisesi’nde okuyan sınıf arkadaşları ve öğretmenler katılarak, gözyaşlarına boğuldu.

Evin önünde alınan Sedatcan Coşkun tabutu omuzlara alınarak, köy camisine götürüldü. Burada öğle namazına müteakip kılınan namazının ardından köy mezarlığına defnedildi. Cenaze namazına Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, köylüler ve yakınları katıldı. Cenaze namazı sırasında baba Nahit Çoşkun yakınları tarafında teselli edildi.

16 yaşındaki Sedatcan Coşkun, 2 yıl önce lösemi kanserine yakalanıştı. Hemen tedavi sürecine başlanan Coşkun, Amasra Çok Programlı Lisesindeki eğitimine de devam etti. Kasım ayında tedavi için Ankara Şehir Hastanesine giden genç, önceki gün fenalaşarak yoğun bakıma alındı. Talihsiz genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

 

İlk yorumu siz yazın