Kurucaşile’de arıcılığa tam destek

BARTIN’ın tarihi ve turistik ilçesi Kurucaşile’de bal üretimi gelişmeye devam ediyor. Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, kestane balının üretiminin her geçen gün arttığını söyledi. Kestane ormanlarıyla bilinen Kurucaşile ilçesinde insanların doğal geçim kaynağı haline gelen kestanenin bal olarak tüketilmesi de dikkat çekiyor. Uzun yıllardır gerek devlet gerekse diğer destekler alınarak, geliştirilen Kestane Bal’ı üretiminde..

Kurucaşile’de arıcılığa tam destek
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın tarihi ve turistik ilçesi Kurucaşile’de bal üretimi gelişmeye devam ediyor. Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, kestane balının üretiminin her geçen gün arttığını söyledi.

Kestane ormanlarıyla bilinen Kurucaşile ilçesinde insanların doğal geçim kaynağı haline gelen kestanenin bal olarak tüketilmesi de dikkat çekiyor. Uzun yıllardır gerek devlet gerekse diğer destekler alınarak, geliştirilen Kestane Bal’ı üretiminde önemli mesafeler kat edildi. Özellikle Gölderesi şelalesi bölgesindeki bal ormanlarında üreticiler, doğal ortamda bal yetiştirmeye devam ediyor. Bölgede kestane balı açısından önemli bir potansiyele sahip ilçede, Kurucaşile Belediyesi de üreticilerin destek olmaya çalışıyor.

KESTANE BALI ÜRETİMİNE HER ZAMAN DESTEK VERECEĞİZ

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, ilçede bal üreticileriyle her zaman dirsek teması içinde olduklarını söyledi. Başkan Sayın, “Kestane balı üretiminin artırılması için Belediye olarak elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bölgemiz deniziyle ormanlarıyla turizm açısından da önemli potansiyele sahiptir. Kestane balı üretiminin artması ve geliştirilmesi için belediye olarak bazı projelerimizi hazırlıyoruz. Bu konuda bizlere desteklerini esirgemeyen Başta Sayın TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve diğer yöneticilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”diyerek konuştu.

 

İlk yorumu siz yazın