Kumluca sel suları pazaryerini tehdit ediyor

BARTIN’ın Ulus ilçesine bağlı Kumluca Beldesinde dün gece metrekareye 31 kilogram yağış düştü. Belde merkezinden geçen ve zafer ile kızıllar köylerinde gelen çayda taşkın yaşandı. Kent merkezindeki pazaryerinin alt tarafında bulunan çay yatağı kabaran su nedeniyle yön değiştirerek, 40 metrelik alandaki toprağı aldı. Pazaryerine ve evlere yakın alanda meydana gelen heyelan nedeniyle Kumluca Belediyesi’ne bağlı..

Kumluca sel suları pazaryerini tehdit ediyor
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın Ulus ilçesine bağlı Kumluca Beldesinde dün gece metrekareye 31 kilogram yağış düştü. Belde merkezinden geçen ve zafer ile kızıllar köylerinde gelen çayda taşkın yaşandı. Kent merkezindeki pazaryerinin alt tarafında bulunan çay yatağı kabaran su nedeniyle yön değiştirerek, 40 metrelik alandaki toprağı aldı. Pazaryerine ve evlere yakın alanda meydana gelen heyelan nedeniyle Kumluca Belediyesi’ne bağlı ekipler iş makinaları ile birlikte taş tahkimat yaparak, önlem almaya çalıştılar.

Beldede haftasonu 50 cm. kar yağdığını belirten Belediye Başkanı İsmail Can, “Haftasonu yoğun şekilde devam eden kar yağışının sonrasında dün gece aşırı yağmur yağdı. Kar erimesi sonucu beldemizin içinden geçen çayda sular yükseldi. Buraya iki vadinin birleştiği çayımızın kenarındaki pazaryerinin kenarına kadar geldi. Biz belediye olarak geçici bir önlem aldık, ama yağış devam ederse, ormanda yaklaşık 1,5 metre yüksekliğindeki kar erir ve büyük felaketlerle karşı karşıya kalabiliriz. Pazaryerimizin kenarında yaklaşık 40 metrelik bölümde hasarımız var. Acilen bu sorunu da çözmemiz gerekir. Eğer kar erimeye devam ederse büyük tehdit altına oluruz.”dedi.

İlk yorumu siz yazın