Kimisi saçlarını kestirdi, kimisi bisiklete bindi…

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle sokağa çıkamayan 14 yaş altı çocukların 4 saatliğine izin verilmesinin ardından Bartın kent merkezinde çocuklarla yoğun kalabalık oluştu. Koronavirüs salgını nedeniyle 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı ardından bugün 0-14 yaş grubunun 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 11.00’da başlayan izinle 0-14 yaş grubu sokağa çıktı. Koronavirüs ile mücadele..

Kimisi saçlarını kestirdi, kimisi bisiklete bindi…
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle sokağa çıkamayan 14 yaş altı çocukların 4 saatliğine izin verilmesinin ardından Bartın kent merkezinde çocuklarla yoğun kalabalık oluştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı ardından bugün 0-14 yaş grubunun 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 11.00’da başlayan izinle 0-14 yaş grubu sokağa çıktı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerden birisi de 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı kısıtlamasıydı. Koronavirüs salgını nedeniyle 0-14  yaş grubu uygulanan sokağa çıkma yasağı ardından 4 saatliğine sokağa çıkma izini verildi. Saat 11.00’da başlayan izinle 0-14 yaş sokağa çıktı. 0-14 yaş grubu çocuklar kimileri kırtasiyede alışveriş yaparken, kimileri de berberlerde saç traşı oldu. Aileleriyle birlikte maske takarak gezen çocukların mutlu oldukları gözlenirken, bazıları kentin en işlek Hükümet caddesinde bisiklete binerek, izinlerinin tadını çıkardı. Çocukların maske takarak, kurallara uyarak yürümeleri dikkat çekti.

“ÇOK MUTLUYUM”

Annesi ile birlikte Eczaneye gözlük almaya giden Asya Özmaden, “Şu anda çok mutluyum. Evde kalmaktan sıkılmıştım. Gözlük tamiri için gözlükçüye gideceğiz. Dışarıya çıkarken, çok heyecanlandım. Ama bazı çocuklar annelerinin elinden tutarak yürümesi beni korkuttu.”dedi.

 

İlk yorumu siz yazın