Karadeniz’in rengi değişti

BATI Karadeniz Bölgesinde yağışların sonrasında Bartın Irmağı’ndan akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi. Amasra ve Kurucaşile’de derelerin ırmağa döküldüğü bölgelerde renk değişikliği yaşandı. Batı Karadeniz Bölgesinde 3 gündür etkili olan Karabük, Kastamonu ve Bartın genelinde ortalama 50 kg. üzerinde yağmur düştü. Güneşin yeniden yüzünü göstermesinden sonra Kastamonu ve Karabük’ün dağlık kesimlerinde gelerek, yaklaşık 15 kilometrelik bölümü..

Karadeniz’in rengi değişti
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BATI Karadeniz Bölgesinde yağışların sonrasında Bartın Irmağı’ndan akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi. Amasra ve Kurucaşile’de derelerin ırmağa döküldüğü bölgelerde renk değişikliği yaşandı.

Batı Karadeniz Bölgesinde 3 gündür etkili olan Karabük, Kastamonu ve Bartın genelinde ortalama 50 kg. üzerinde yağmur düştü. Güneşin yeniden yüzünü göstermesinden sonra Kastamonu ve Karabük’ün dağlık kesimlerinde gelerek, yaklaşık 15 kilometrelik bölümü Bartın’dan geçen Bartın Irmağı’nın denize dökülen bölümünde denizin rengini değiştirdi. Liman bölgesinde denizde renk çamur haline döndü. Kentte 3 gündür etkili olan yağmurun ardından ırmağın Karadeniz’e döküldüğü Bartın Limanı açığında, denizin rengi değişti. Liman bölgesinde geniş su alanının rengi, ırmaktan akan çamurlu su nedeniyle sarıya döndü. Irmak ile denize taşınan atıklar da kıyı bölgelerde kirliliğe yol açtı. Denize kıyısı olan Amasra, Kurucaşile ilçelerdeki denizin derelerle birleştiği bölgelerde deniz çamur rengini aldı.

 

 

İlk yorumu siz yazın