İşte şehit Astsubay’ın kaybolduğu mağara….

BARTIN’ın Amasra ilçesi Tarlaağazı köyü Delikliburun mağaralar mevkiinde eğitim dalışı için mağaraya giren ve bir daha çıkamayan Astsubay Hakan Karataş’ın bulunması için yoğun çaba sarfeden ekiplerin çalışmalarının fotoğrafları yayınlandı. Bartın’ın Amasra ilçesi Tarlaağazı köyü Delikliburun mağaralar mevkiinde eğitim dalışı için mağaraya giren Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı’na bağlı DEGAK-3 arama kurtarma tim komutanı Astsubay..

İşte şehit Astsubay’ın kaybolduğu mağara….
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın Amasra ilçesi Tarlaağazı köyü Delikliburun mağaralar mevkiinde eğitim dalışı için mağaraya giren ve bir daha çıkamayan Astsubay Hakan Karataş’ın bulunması için yoğun çaba sarfeden ekiplerin çalışmalarının fotoğrafları yayınlandı.

Bartın’ın Amasra ilçesi Tarlaağazı köyü Delikliburun mağaralar mevkiinde eğitim dalışı için mağaraya giren Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı’na bağlı DEGAK-3 arama kurtarma tim komutanı Astsubay Hakan Karataş, eğitim için girdiği mağaradan çıkamadı. 18 saat sonra bölgeye gelen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAK Timi ve Sualtı Uzaktan Kumandalı Arama Sistemleri (ROV) arama yapıldı. Denizin 15 metre derinliğinde mağaranın 10 metre içerisinde Hakan Karataş’ın naşı SAK timi tarafından bulundu. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabında Şehit Karataş’ın kaybolduğu yerin fotoğraflarını yayınlarken, “Bartın’da dalış eğitimi esnasında kaybolan Sahil Güvenlik personelinin aranması faaliyetlerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAK Timi ve Sualtı Uzaktan Kumandalı Arama Sistemleri (ROV) ile iştirak edildi. Kayıp personelin naaşı SAK Timi tarafından bulunarak çıkarıldı.” şeklinde yazı paylaştı.

Öte yandan, dün askeri uçakla memleketi Hatay’a gönderilen Şehit Karataş için bugün Erzin ilçesinde cenaze töreni düzenlenecek.

 

İlk yorumu siz yazın