Yangında paletleri parçalandı

BARTIN’da Organize Sanayi Bölgesindeki Demir-Çelik fabrikasının hurdalık bölümündeki yangının söndürülmesinin ardından ilginç bir detay ortaya çıktı. 20 metre derinliğindeki çukurdan yanan demirleri almaya çalışan bir iş makinesı operatörü zor anlar yaşadı. Kurtköy mevkiindeki Demir-Çelik fabrikasının yurt dışından getirilen hurda demirlerin konulduğu bir futbol sahası büyüklüğündeki 20 metre derinliğindeki çukurların birinde önceki gün iddialara göre, kaynak..

Yangında paletleri parçalandı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da Organize Sanayi Bölgesindeki Demir-Çelik fabrikasının hurdalık bölümündeki yangının söndürülmesinin ardından ilginç bir detay ortaya çıktı. 20 metre derinliğindeki çukurdan yanan demirleri almaya çalışan bir iş makinesı operatörü zor anlar yaşadı.

Kurtköy mevkiindeki Demir-Çelik fabrikasının yurt dışından getirilen hurda demirlerin konulduğu bir futbol sahası büyüklüğündeki 20 metre derinliğindeki çukurların birinde önceki gün iddialara göre, kaynak yapıldığı sırada bir kıvılcımın sıçraması sonucu yangın çıkmıştı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi, 112, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edilmişti. 20 metrelik hurda çukurunda sinsi sinsi yanan su ile müdahale sonucunda suyun tabana inmeden buhar olduğu öğrenilirken, havaya çıkan beyaz dumanın da su buharı olduğu anlaşıldı. Fabrika yönetiminin ve itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda kontrol altına alınan ve soğutma çalışması yapılan yangındaki detay daha sonra ortaya çıktı.

İş makinasının paleti hasar gördü

Yangının hurda çukurunda olması nedeniyle bölgeye gelen paletli iş makinası önünde bulundurduğu aparatla demirleri alma çalışması yaptı. İş makinasının büyük demirlerin üzerinde ilerlediği sırada, demirlerin paletlerin arasına girmesi sonucu hasar gördü ve hareket kabiliyetini kaybetti. Yüksek ısının bulunduğu çukurun kenarında kalan iş makinası operatörü ekipler tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak, büyük bir facianın eşiğinden de dönülmüş oldu. Sonrasında hurda çukurunun üst bölgesinde bulunan başka bir makine ile yukarıdan aparat yardımıyla demirler yan tarafa alınarak, ekipler tarafından serpilen su ve kumun tabana inmesi sağlandı.

İlk yorumu siz yazın