İremsu: Empati kurdum, onlara gönderdim

ELAZIĞ ve Malatya’da yaşanan depremin sonrasında bölgeye yardım gönderilme çalışmaları başlamıştı. Bu yardımların arasında Bartın’da lise’de okuyan 1’ci sınıf öğrencisi İremsu Günsever’in (15), gönderdiği notla birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabında paylaştı. Günsever, o mektubu empati yaparak, yazdığını söyledi. Bartın Şerife Bacı Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi İremsu Günsever, 27 Ocak tarihinde ailesiyle hazırladığı..

İremsu: Empati kurdum, onlara gönderdim
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

ELAZIĞ ve Malatya’da yaşanan depremin sonrasında bölgeye yardım gönderilme çalışmaları başlamıştı. Bu yardımların arasında Bartın’da lise’de okuyan 1’ci sınıf öğrencisi İremsu Günsever’in (15), gönderdiği notla birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabında paylaştı. Günsever, o mektubu empati yaparak, yazdığını söyledi.

Bartın Şerife Bacı Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi İremsu Günsever, 27 Ocak tarihinde ailesiyle hazırladığı yardım kolilerinin arasına yazdığı notla 10 lira harçlığını koydu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu mesajı sosyal medya hesabından paylaştı. İremsu Günsever notunda “Sevgili kardeşlerim, merhaba. Ben İremsu. Bu kötü olayı yaşadığınız için çok üzgünüz. Allah bir daha yaşatmasın. Devletimiz, milletimiz, polisimiz, jandarmalarımız, AFAD’larımız, UMKE’lerimiz, Kızılay’ımız, ellerinden gelen en iyi şekilde yapıyorlar. Okul harçlığımdan size 10 lira yolluyorum. Yetmeyeceğini biliyorum ama az olsa da bir ihtiyacınızı görür. İnşallah yazdığım mektubu okursunuz. Bartın’dan sizler için dua ediyoruz. Allah’a emanet olun” ifadelerini yazdı. İremsu’nun, bu yardımına kayıtsız kalmayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “İyi ki varsınız” diyerek teşekkür etti.

 

İremsu Günsever yaptığı açıklamada, “O anda bizim başımıza gelebilir diye empati kurdum. O yüzden o notu yazdım. Aslında miktarda önemli değil onların bir ihtiyacını karşılasa yeter. Bir çocuğu olur ona bez alabilir. Notu yazdıktan sonra İçişleri Bakanımızı Süleyman Soylu instram hesabından seni paylaştı diye bana ablam haber verdi. Bende baktım çok duygulandım. Depremde hayatını kaybedenlere Allah rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya da çok teşekkür ederim.”dedi

 

İlk yorumu siz yazın