İlk 8 saatte bakın kaç kişi başvurdu?

AMASRA’ya alınacak 200 kişilik işçi alımı için ilk 8 saatte 10 bin kişi başvuruda bulundu. 1 hafta sürecek başvuru sayısının önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor. Türkiye Taş Kömürleri Genel Müdürlüğüne alınacak bin işçiden Amasra müessese müdürlüğüne alınacak 200 maden işçisi için İş kur il müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu. Gece saatlerinde sıraya giren işçiler..

İlk 8 saatte bakın kaç kişi başvurdu?
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

AMASRA’ya alınacak 200 kişilik işçi alımı için ilk 8 saatte 10 bin kişi başvuruda bulundu. 1 hafta sürecek başvuru sayısının önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor.

Türkiye Taş Kömürleri Genel Müdürlüğüne alınacak bin işçiden Amasra müessese müdürlüğüne alınacak 200 maden işçisi için İş kur il müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu. Gece saatlerinde sıraya giren işçiler sabah saatlerinde mesainin başlamasıyla yoğunluk yaşandı. Zaman zaman izdihamında yaşandığı İş-Kur önünde başvuru yapacaklar 10’lı gruplar halinde alındı. Polis ekipleri de Hendekyanı caddesinde yoğun güvenlik önlemi aldı.

Amasra Müesesese Müdürlüğüne alınacak 200 işçi için geceden bu yana ilk 8 saatte online ve İş-kur İl Müdürlüğüne 10 bin başvuru olduğu öğrenildi. Başvuru işlemleri 1 hafta devam edecek. İş-kur yetkilileri ise, başvuruların e-devlet üzerinden de yapılabileceği bildirildi.

 

İlk yorumu siz yazın