İl genel meclisi harekata destek verdi

BARTIN İl Genel Meclisinin bugün Olağanüstü Meclis toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Kenan DURSUN Başkanlığında yapıldı. Toplantıda ‘Barış Pınarı Harekatı’ ile ilgili gündem Meclis toplantısının ana konusunu oluşturdu. İl Genel Meclis Başkanı ‘Barış Pınarı Harekatını Destekliyoruz’ diyerek yaptığı konuşmada, “Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda bulunan terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak,..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN İl Genel Meclisinin bugün Olağanüstü Meclis toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Kenan DURSUN Başkanlığında yapıldı. Toplantıda ‘Barış Pınarı Harekatı’ ile ilgili gündem Meclis toplantısının ana konusunu oluşturdu.

İl Genel Meclis Başkanı ‘Barış Pınarı Harekatını Destekliyoruz’ diyerek yaptığı konuşmada, “Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda bulunan terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bölgede barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına ve evlerine dönmelerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.” dedi.

MECLİS BAŞKANI DURSUN: HAREKAT ZORUNLUYDU

Harekatın bir tercih değil zorunluluk olduğunun altını çizen İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, “Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, artık zorunluluk olmuştur. Çünkü, sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Suriye’nin doğusunda terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alacak olan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye de huzur ve güvenlik getirecektir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına da katkı sağlayacaktır. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç içinde önemli bir adım olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtının İl Genel Meclisimizce de bu çerçevede değerlendirileceğine yürekten inanıyorum. O nedenle İl Genel Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu gösterebilmek için her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bugün tek yürek olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize de muvaffakiyetler diliyoruz.’ dedi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ YILMAZ KONUŞMA YAPTI

Daha sonra Ak Parti Grup Sözcüsü Uğur Yılmaz konuşma yaptı. Yılmaz şunları söyledi: “Sayın Başkanım, değerli İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Sayın Genel Sekreterim, özel idaremizin personelleri, muhtarlarımız, misafirler ve basınımızın değerli mensupları bugün burada il genel meclisi olarak bugün Devletimizin yürüttüğü ve Mehmetçiğimizin göğüs göğse çarpıştığı Barış Pınarı Harekâtına destek vermek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Burada hazır bulunan tüm haziruna şahsım ve grubum adına teşekkür ediyorum. Barış Pınarı Harekatında mücadele eden Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize sağlıklar ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum. Şahsım ve grubum adına Barış Pınarı Harekatının hayırlı olmasını diliyor, sonuna kadar desteklediğimizi belirtmek istiyorum. Gazamız mübarek olsun.” dedi.

CHP SÖZCÜSÜ KALELİ KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi grup sözcüsü Abdullah Kaleli yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Biz Suriye’de terörle Mücadele eden askerlerimizin burnu dahi kanamasın diye mücadele ediyoruz. Vatanımızın güvenliği ve milletimizin huzuru için şehit olan askerlerimize, tüm güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bütün temennimiz ve mücadelemiz Mehmetçiğimizi kazaya belaya uğratmadan yurdumuza sağ salim getirtebilmektir. Mehmetçik bizim gözbebeğimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Mehmetçiğimizin yanındayız”dedi.

MHP’Lİ ÖLÇEK KONUŞMA YAPTI

Son olarak konuşma yapan MHP’li Orhan Ölçek şunları söyledi: “Değerli arkadaşlarım, MHP her daim Genel Merkezi, İl, İlçe teşkilatları ile devletimizin yanındadır. Barış Pınarı Harekâtında görev alan silahlı kuvvetler personelimize muvaffakiyetler dilerim. Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim.”dedi.

 

İlk yorumu siz yazın