Günün en güzel haberi: Süpürge ile kurtardı

BARTIN’ın Sipahiler köyünde köpeklerin saldırdığı karacayı köyde yaşayan Mustafa Saklı (60), süpürge ile kurtardı. Sipahiler köyü Ihlamur mahallesinde oturan Mustafa Saklı, sabah namazına kalktığı sırada köpeklerin sesini duydu. Eşiyle birlikte dışarıya çıkan Saklı, köpeklerin bir karacaya saldırdığını gördü. Hemen yardıma koşan Saklı, köpekleri ağazında olan karacayı süpürgelerle köpekleri kovalayarak, kurtardı. Ayaklarını iplerle bağlayan Saklı, daha..

Günün en güzel haberi: Süpürge ile kurtardı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın Sipahiler köyünde köpeklerin saldırdığı karacayı köyde yaşayan Mustafa Saklı (60), süpürge ile kurtardı.

Sipahiler köyü Ihlamur mahallesinde oturan Mustafa Saklı, sabah namazına kalktığı sırada köpeklerin sesini duydu. Eşiyle birlikte dışarıya çıkan Saklı, köpeklerin bir karacaya saldırdığını gördü. Hemen yardıma koşan Saklı, köpekleri ağazında olan karacayı süpürgelerle köpekleri kovalayarak, kurtardı. Ayaklarını iplerle bağlayan Saklı, daha sonra durumu Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Veteriner Hekim Tolga kandıralı, köye gelerek, boynundan yaralanan karacanın ilk müdahalesini yaptı. 3 yaşında dişi karaca olduğu tespit edildikten sonra sağlığına kavuşan karaca, yeniden köyde ormanlık alanda doğaya salındı.

Karacayı süpürge ile kurtaran Mustafa Saklı yaptığı açıklamada, “Sabah namazını kılarken, köpek seslerini duyduk. Sonra dışarıya çıktı. Evimizin bahçesinde bir karacanın köpekler tarafından boğulduğunu gördük. Hemen koştuk, köpekleri süpürgeleri vura vura kovaladık, ve karacayı kurtardık. 2 dakika daha geç kalsaydık. Karaca ölürdü. Sonra bağladık. Doğa koruma milli parklar ekiplerine haber verdik. Onlarda ilk müdahalelerini yaptı. Teşekkür ediyoruz.”dedi.

Bartın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ahat Deliorman, “Mustafa Saklı’nın bize haber verdi. Köpekler karacaya saldırmış, veteriner hekimimizle tedavisin yaptık. Şimdi doğaya salacağız. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Mustafa beye’de bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederiz.”dedi.

 

İlk yorumu siz yazın