Filyos’a 1 kala…

BATI Karadeniz Bölgesinin en önemli endüstri bölgesi Filyos limanında çalışmalar devam ederken, uzun vadede Bartın’a katkısı olması amacıyla Bartın-Filyos bağlantı yolu Özel İdare tarafından yapılıyor. Şu ana kadar bin 600 ilerleyen ekipler 1 km. sonra Filyos’a ulaşmış olacak. Bartın’ın en uzun plajları arasında yer alan ve uzunluğu 3 km’nin üzerinde olan Hatipler-Büyükkızılkum Filyos endüstri bölgesini..

Filyos’a 1 kala…
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BATI Karadeniz Bölgesinin en önemli endüstri bölgesi Filyos limanında çalışmalar devam ederken, uzun vadede Bartın’a katkısı olması amacıyla Bartın-Filyos bağlantı yolu Özel İdare tarafından yapılıyor. Şu ana kadar bin 600 ilerleyen ekipler 1 km. sonra Filyos’a ulaşmış olacak.

Bartın’ın en uzun plajları arasında yer alan ve uzunluğu 3 km’nin üzerinde olan Hatipler-Büyükkızılkum Filyos endüstri bölgesini en kısa yolla Bartın’a bağlayacak olan yolu yapım çalışmaları devam ediyor.  Bin 600 metrelik kısmı tamamlanan, toplam uzunluğu 2,6 km, yolun tamamlanmasına ise 1 kilometre kaldı. Kepçe ve eskavatör yardımıyla devam eden çalışmalarda makilik alanda bulunan kayran cinsi topraklar yol üzerine serilerek, yol açılıyor. Filyos limanına ulaşılmasına 1 km.’nin kaldığı öğrenilen yol için Filyos’un saz köyünde  büyük sevinçle karşılandı. Özel idare ekiplerinin gece gündüz çalışarak yaptığı yolun genişliği 10 metre olacağı bildirilirken, bağlantı yolunun önümüzdeki aylarda ulaşıma açılacağı öğrenildi.

Bartın Filyos arası yaklaşık 20 km. kısalacak

Bartın Çaycuma ve Filyos yolunu normal şartlarda 41 km. uzaklıkta olduğu göz önüne alındığında, Büyükkızılkum’dan açılan yeni yol ile birlikte bu uzaklık 21 km. olacak. Dolayısıyla Filyos’a ulaşımın yaklaşık 20 km. azalacağı bildirildi.

 

 

İlk yorumu siz yazın