Eylül ayı toplantıları sona erdi

BARTIN İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları sona erdi. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar ilgili gündem maddeleri görüşülüp karara bağlandı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’un başkanlığında yapılan toplantıları İl Genel Meclisi Üyeleri, Özel idare genel sekreteri İbrahim Kayış ve özel idarede görev yapan ilgili daire amirleri katıldı.   Pazartesi başlayan..

Eylül ayı toplantıları sona erdi
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları sona erdi. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar ilgili gündem maddeleri görüşülüp karara bağlandı.

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’un başkanlığında yapılan toplantıları İl Genel Meclisi Üyeleri, Özel idare genel sekreteri İbrahim Kayış ve özel idarede görev yapan ilgili daire amirleri katıldı.

 

Pazartesi başlayan İl Genel Meclisimizin toplantıları bugün sona erdi. 5 günlük Meclis toplantılarımız tüm üyelerin eksiksiz katılımı ile İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirildi. 5 gündem maddesiyle başlayan toplantılarımızda Başkan Dursun, üç gündem maddesinin komisyon raporlarının karara bağlandığını söyledi. Devamında karara bağlanan dosyalar arasında Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’nün Eğitim, Emniyet ve Genel Kamu hizmetleri ile ilgili Ek’li projelerinin ile ilgili açıklamasında; Milli Eğitim Bakanlığımızca gönderilen 7.994.000,00 TL ödenek ile eğitim alanında 54 yeni projeyle ana okullarından temel liselere kadar gerçekleştirilecek bakım onarımları ile yine Amasra İmam Hatip Ortaokulu, Kumluca Yibo Ortaokulu ile İnönü İlkokullarının deprem güçlendirmeleri ile yine Genel Kamu hizmetleri için Bakanlıkça gönderilen 150.000,00 TL ödenek ile Hükumet Binası engelli asansörü ve platformu yapım işi ile Hükumet Binası Onarım İşinin, Emniyet hizmetleri kapsamında da Bakanlıkça gönderilen 390.000,00 TL ödenek ile Merkez Kemer ve Ulus Emniyet Binası, Merkez Hizmet Binası ve Lojman Binalarının bakım onarım işleri ile yine çevre düzenleme işlerinin komisyon raporları doğrultusunda 2019 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasının karara bağlandığını açıkladı. Diğer bir karar ile ilgili de Başkan, il özel idaremizin sorumluluk alanında bulunan turizmin beldeleri ile köylerimizden toplanan evsel atıkların yeni bir yönetmelik ile daha etkin ve hızlı sürdürülmesini sağlayacak olan Evsel Atık Toplama Yönetmeliği ile yine görev ve sorumluluk alanımızda olan içme suyu ve kanalizasyon alt yapı tesislerimizin daha verimli ve etkin işletilebilmesi için oluşturulan Köy İçmesuyu Ve Kanalizasyon Tesisleri İşletme Bakım Onarım Yönetmeliği komisyon raporları ve meclis görüşmelerinde yapılan ilaveleriyle birlikte karara bağlandığını açıkladı. Bu kapsamda Başkan, meclisimizce karara bağlanan söz konusu yönetmeliklerimizin İdaremize ve hizmet alan tüm taraflara hayırlı olması temennisinde bulundu. Ayrıca Başkan, önemi gereği tüm ihtisas komisyonlarına havalesi gerçekleştirilen 2020-2024 yıllarını kapsayan özel idaremizin 5 yıllık hedeflerini belirleyecek Stratejik Planın eylül ayı boyunca komisyonlarda detaylı şekilde çalışılacağını, bu kapsamda tüm paydaşların katkısını komisyon toplantılarında almaya özen göstereceklerini belirtti. Böylelikle gündemimizde yer alan tüm dosyaların karara bağlandığını açıkladı. Bu kapsamda gerçekleştirilen Eylül ayı İl Genel Meclisi toplantılarına katkı sağlayan tüm meclis üyelerimize, İdaremize teşekkür ediyor, komisyon çalışmalarında emek sarf edecek üyelerimize kolaylıklar diliyorum diyerek konuştu.

 

İlk yorumu siz yazın