Hatice’den yürek ısıtan yardım

ELAZIĞ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrasında Bartın Valiliği tarafından organize edilen yardım kampanyasında toplanan malzemeler tır’a yüklenerek, bölgeye gönderildi. Yardımların yüklenmesi sırasında zihinsel ve bedensel engelli bir kadının yeğeninin giymediği elbiseleri vermesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Bartın Valiliği tarafından organizasyonu yapılan yardımseverlerin getirdiği gıda, ısınma, giyim ve temel ihtiyaç malzemeleri kemerköprü mahallesindeki bir depoda..

Hatice’den yürek ısıtan yardım
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

ELAZIĞ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrasında Bartın Valiliği tarafından organize edilen yardım kampanyasında toplanan malzemeler tır’a yüklenerek, bölgeye gönderildi. Yardımların yüklenmesi sırasında zihinsel ve bedensel engelli bir kadının yeğeninin giymediği elbiseleri vermesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Bartın Valiliği tarafından organizasyonu yapılan yardımseverlerin getirdiği gıda, ısınma, giyim ve temel ihtiyaç malzemeleri kemerköprü mahallesindeki bir depoda toplandı. Koliler konulan malzemeler,  depremzedelerin kullanması için tır’a yüklenerek, deprem bölgesine gönderildi. Gönüllü vatandaşların yardımıyla kolilenen kutular el birliği ile tır’a yüklendi. Yardım malzemelerinin akşam saatlerinde yola çıkacağı öğrenildi.

ENGELLİ VATANDAŞTAN ANLAMLI YARDIM

Depremzedelere gönderilmek üzere tır’a malzemelerin yüklendiği sırada, valiliği yardım kampanyasını öğrenen Eskihamidiye köyünde yaşayan zihinsel ve bedensel engelli Hatice Gürpınar (35), yeğenin giymediği spor ayakkabı, mont ve eşofman takımlarının getirdi. Valilik sosyal yardımlaşma personeli tarafından teslim alınan malzemeler kolilere yerleştirilerek, için Hatice Gürpınar’ın ismi yazıldı. Engelli Hatice Gürpınar, vakıf personeline bunları onlara ulaştırın diye tembih etti. Duygusal anların yaşandığı anlarda engelli kadın Gürpınar, görevlilere sarılarak ağladı.

 

 

İlk yorumu siz yazın