Düğünlere saat kısıtlaması geldi, yeniden yurt karantinası gündemde…

BARTIN Valiliği, ev izolasyonuna uymayan kişilerin yeniden yurtlara alınabileceğini, düğünlerin ise maksimum 2,5 süreceğini açıkladı. Bartın Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar açıkladı. 5 maddelik kararda, virüsün yayılımını önlemek amacıyla il genelinde toplu taziye merasimleri ve cenaze gününden itibaren başlanılarak, farklı günlerde devam eden toplu kur’an-ı kerim okumalarının, hastanelerde yatan hastaların sadece..

Düğünlere saat kısıtlaması geldi, yeniden yurt karantinası gündemde…
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Valiliği, ev izolasyonuna uymayan kişilerin yeniden yurtlara alınabileceğini, düğünlerin ise maksimum 2,5 süreceğini açıkladı.

Bartın Valiliği İl Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar açıkladı. 5 maddelik kararda, virüsün yayılımını önlemek amacıyla il genelinde toplu taziye merasimleri ve cenaze gününden itibaren başlanılarak, farklı günlerde devam eden toplu kur’an-ı kerim okumalarının, hastanelerde yatan hastaların sadece acil ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ziyaret yapılmasına, il genelinde düğün nişan kına gibi merasimlerinin başlangıcından bitimine kadar maksimum 2,5 saatle sınırlandırılmasına ve ev izolasyonun tabi olan vatandaşların takipleri ilgili kuruluşlarca yapılarak, bu kurallara uymayanlara yeniden yurtlarda karantina uygulamasına başlanacağı açıklandı.

İlk yorumu siz yazın