Doktor o anları anlattı: 7 dakika boyunca…

BARTIN Devlet Hastanesi’ne önceki gün muayene için gelen Metin Ay’ın bahçede kalp krizi geçirmesinden sonra kalp masajı yapan doktor Berna Tokmakoğlu (31), Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu.  Bartın Devlet Hastanesi’nde 2 yıldır Acil Servis’te pratisyen hekim olarak görev yapan Berna Tokmakoğlu, hastane bahçesinde bir kişinin kalp krizi geçirdiği ihbarının gelmesinin ardından harekete geçtiklerini belirterek, “Acilde sarı alanda..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Devlet Hastanesi’ne önceki gün muayene için gelen Metin Ay’ın bahçede kalp krizi geçirmesinden sonra kalp masajı yapan doktor Berna Tokmakoğlu (31), Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu. 

Bartın Devlet Hastanesi’nde 2 yıldır Acil Servis’te pratisyen hekim olarak görev yapan Berna Tokmakoğlu, hastane bahçesinde bir kişinin kalp krizi geçirdiği ihbarının gelmesinin ardından harekete geçtiklerini belirterek, “Acilde sarı alanda çalışıyorduk. Bizlere mavi kod verildikten sonra biz ekibimizle birlikte harekete geçtik. Koşturarak ve kısa sürede hastaya ulaştık. Hastaya müdahale ettim ve refleks olarak da sedyenin üzerine çıkmışım. Sonrasında kalp masajı yapmaya başladık. Elimden geldiğince hastaya müdahalede bulunduk. Fakat kurtaramadık. Yaklaşık 7 dakika sedyenin üzerinde kalp masajı yaptım. Elimden geleni yaptım ama kurtaramadık. Keşke kurtarabilseydik” dedi.

İlk yorumu siz yazın