Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü “Mavi renkte akan suya” kirlilik yok dedi

BARTIN Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağı’nın Kozcağız kolundaki çayın renginin maviye dönmesiyle ilgili incelemede bulunurken, herhangi bir kirliliğin yaşanmadığını bildirdi. Önceki gün, Bartın Irmağı’nın Kozcağız Beldesinden gelen Kocanaz Çayı’nda suyun rengi maviye döndü. Bartın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yaşanan olayla ilgili inceleme başlattı. Bartın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü şu yazılı açıklamada bulundu:..

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü “Mavi renkte akan suya” kirlilik yok dedi
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağı’nın Kozcağız kolundaki çayın renginin maviye dönmesiyle ilgili incelemede bulunurken, herhangi bir kirliliğin yaşanmadığını bildirdi.

Önceki gün, Bartın Irmağı’nın Kozcağız Beldesinden gelen Kocanaz Çayı’nda suyun rengi maviye döndü. Bartın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yaşanan olayla ilgili inceleme başlattı. Bartın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü şu yazılı açıklamada bulundu:
“Bartın Irmağının Kozcağız kolunda teknik personelimizce yapılan incelemede balık ölümlerinin ve kötü kokunun olmadığı tespit edilmiş olup, kot ve kumaş fabrikası olarak faaliyet gösteren firmanın atık su arıtma tesisinde yapılan incelemede fabrikanın atık su arıtma tesisinin çalışır durumda olduğu, arıtma tesisinin giriş ve çıkış sularından saat başı numune alındığı, arıtma tesisinin iç izlemelerinin düzenli şekilde yapıldığı, Bakanlığımızca lisanslı Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarı tarafından alınan son 3 aylık atık su numunelerinin Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliğine göre yapılan analiz sonucuna göre atık su arıtma tesisinin çıkış suyunun deşarj parametrelerini sağladığı tespit edilmiştir.”

Yetkililer, suyun renginin maviye dönmesinin sudaki pigmentlerden kaynaklanmış olabileceğini, suyun berrak olduğunu belirtti.

İlk yorumu siz yazın