Bunu yapanların cezası belli oldu, tam…

BARTIN’ın Amasra ilçesinde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü,  balık taşıyan 2 kamyonun denize pis su bırakması nedeniyle 2 ayrı firmaya 36 bin 074 TL idari para cezası kesti. Pazartesi günü, Amasra ilçesi Tarlaağazı limanında 2 balık taşıma kamyonu, limanda kasasındaki pis suyu ve küçük hamsileri tahliye borusundan denize pis suyu boşalttı. Kasasındaki pis suyu ve..

Bunu yapanların cezası belli oldu, tam…
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın Amasra ilçesinde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü,  balık taşıyan 2 kamyonun denize pis su bırakması nedeniyle 2 ayrı firmaya 36 bin 074 TL idari para cezası kesti.

Pazartesi günü, Amasra ilçesi Tarlaağazı limanında 2 balık taşıma kamyonu, limanda kasasındaki pis suyu ve küçük hamsileri tahliye borusundan denize pis suyu boşalttı. Kasasındaki pis suyu ve küçük hamsileri denize boşaltan kamyonu gören balıkçılar, cep telefonlarıyla görüntü çekerek, sürücüye kokuya neden olması ve denize atık bırakması nedeniyle tepki gösterdi. Vatandaşların haber vermesi üzerine yasal işlem başlatıldı.

Bartın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, denize atık deşarj eden firmaya Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği Denizlerle İlgili Kirletme Yasaklarına göre, Balıkçılıkla ilgili olarak yapılan su ürünleri ekimi ve balık, sünger ve diğer su ürünleri kalıntılarının geri boşaltımı ve buna benzer işlemlerin liman, koy ve körfezlerde Bakanlığın uygun görüşü alınmadan yapılması yasaktır hükmü ile 2 ayrı firmaya 18 bin 37 TL toplamda 36 bin 074 TL idari yaptırım cezası uygulandı.

 

İlk yorumu siz yazın