Bu da sahte klima servisi dolandırıcılığı

BARTIN’da kendilerini klima yetkili servisi olarak tanıtan 2 kişi 20 kişiyi dolandırarak klimalara zarar verdi. 2 kuzen polis ekiplerince yakalandı. Kırtepe mahallesinde oturan 20 vatandaşı 0 850 255 10 81 numaradan şüpheliler E.K (19), B.K (31), kendilerini klima yetkili servisi olarak tanıtarak, evde bulunan klimaya bakım yapacaklarını söyleyerek evlere gittiler. Evlerde klimalara zarar veren 2..

Bu da sahte klima servisi dolandırıcılığı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da kendilerini klima yetkili servisi olarak tanıtan 2 kişi 20 kişiyi dolandırarak klimalara zarar verdi. 2 kuzen polis ekiplerince yakalandı.

Kırtepe mahallesinde oturan 20 vatandaşı 0 850 255 10 81 numaradan şüpheliler E.K (19), B.K (31), kendilerini klima yetkili servisi olarak tanıtarak, evde bulunan klimaya bakım yapacaklarını söyleyerek evlere gittiler. Evlerde klimalara zarar veren 2 şüpheliler 50, 100 ve 200 tl.yetkili servis ücreti bakım parası alarak evlerde ayrıldılar. Bir süre sonra klimaları arızalanan vatandaşlar gerçek yetkili servisi arayarak durumu aktardılar. Eve gelen gerçek yetkili servis elemanları kendilerinin bakım kaydı olmadığını söylemeleri üzerine durumu polise bildirildi. Asayiş şube müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışma neticesinde şüpheliler amca çocukları E.K., B.K’yı kullandıkları 16 RN 680 plakalı otomobil ile yakalayarak gözaltına aldı. Ayrıca kullandıkları otomobil ile klima tamir işinde kullanılan aparatlar ve malzemelere de el konuldu. 2 şüpheli hakkında dolandırıcılık ve mala zarar verme suçlarından soruşturma başlatıldı.

İlk yorumu siz yazın