Boz ayı bir anda ayağa kalktı ve…

BARTIN ve Kastamonu arasında bulunan Küre Dağları Milli Parkı’na kurulan 7 fotokapanla yaban hayatı izleniyor. Görüntülerde bir boz ayının kaşınmak için ağaca sürtünmesi yer aldı. Fotokapanlar ile şuana kadar yaban kedisi, su samuru, karaca, yaban domuzu ve ayı görüntülendi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10’ncu Bölge Müdürlüğü Bartın Şubesi, Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü 1..

Boz ayı bir anda ayağa kalktı ve…
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN ve Kastamonu arasında bulunan Küre Dağları Milli Parkı’na kurulan 7 fotokapanla yaban hayatı izleniyor. Görüntülerde bir boz ayının kaşınmak için ağaca sürtünmesi yer aldı.

Fotokapanlar ile şuana kadar yaban kedisi, su samuru, karaca, yaban domuzu ve ayı görüntülendi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10’ncu Bölge Müdürlüğü Bartın Şubesi, Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü 1 yıldır milli parkta fauna çeşitliğini araştırmak için bölgeye 7 adet fotokapan kurdu. Yaban hayatın izlenmesi için Arıt zoni yaylası, Kastamonu-Cide Armutlu çayırı, Ulus ve Kastamonu’nun Pınarbaşı ve Şenpazar ilçelerine fotokapanlar yerleştirildi. Bunun için 37 bin 753 hektar alanı kaplayan Küre Dağları Milli Parkı’nda tespit edilen bölgelere 7 fotokapan kuruldu. Hayvan varlığının tespit edilmesi amacıyla başlatılan çalışmada şimdiye kadar fotokapanlar ile yaban kedisi, su samuru, erkek ve dişi karaca, yaban domuzu ve ayı görüntülendi. Görüntülerde milli parkında içindeki fotokapan görüntüsünde bir ayının kaşınmak için ayağa kalkarak, ağaca sürtünmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

 

İlk yorumu siz yazın