Belediye Başkanı saldırıyı DHA’ya anlattı

BARTIN’ın Amasra ilçesinde, işten çıkarılan B.Ö., Amasra Belediye Başkanı CHP’li Recai Çakır’a evinin önünde çakı ile saldırdı. Recai Çakır, B.Ö.’nün elini tutarken, çevredekilerin yardımıyla saldırgandan kurtuldu. B.Ö. gözaltına alındı. Olay, dün gece Amasra Kum Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Amasra Belediye’sinde müteahhit firmada otopark görevlisi olarak çalışan B.Ö. bir süre önce işten çıkarıldı. Dün, B.Ö…

Belediye Başkanı saldırıyı DHA’ya anlattı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın Amasra ilçesinde, işten çıkarılan B.Ö., Amasra Belediye Başkanı CHP’li Recai Çakır’a evinin önünde çakı ile saldırdı. Recai Çakır, B.Ö.’nün elini tutarken, çevredekilerin yardımıyla saldırgandan kurtuldu. B.Ö. gözaltına alındı.

Olay, dün gece Amasra Kum Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Amasra Belediye’sinde müteahhit firmada otopark görevlisi olarak çalışan B.Ö. bir süre önce işten çıkarıldı. Dün, B.Ö. cep telefonundan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’a tehdit mesajı gönderdi. Başkan Recai Çakır durumu polise bildirerek, şikayetçi oldu. Akşam saatlerinde Kum Mahallesi’ndeki evine giden Başkan Recai Çakır, evinin önünde B.Ö. ile karşılaştı. B.Ö. “Savcılığa gittin de ne oldu?” diye bağırarak çakısını çıkarıp, Recai Çakır’ın boğazına doğru salladı. Recai Çakır, B.Ö.’nün elini tutarken, çevredeki komşuları yardıma koştu. Komşuları, B.Ö.’yü etkisiz hale getirirken, polise haber verdi. Polis, B.Ö.’yü gözaltına aldı. Elinde küçük bir kesik oluşan Recai Çakır hastanede rapor aldı.

PARTİLİLER VE VATANDAŞLAR GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Dün gece saatlerinde çakılı saldırıya uğrayan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır Belediye’ye geldi. Başkan Çakır’a partililer ve vatandaşlar geçmiş olsun dileklerini iletti.

BAŞKAN ÇAKIR: ÇAKI İLE SALDIRDI

Açıklamalarda bulunan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, “Birkaç disiplin nedeniyle uyardığımız arkadaşımız daha önce de odanın kapısını kitleyerek, bana saldırı girişimi yapan bir arkadaşımız vardı. O zaman zaten kendisiyle ilgili adli süreci başlatmıştık. Dün akşam yine mesaj tacizi ile beni evimin altına çağırdı. Bende emniyete gerekli yerlere bilgi verdim. Sonrasında arkadaşlarımla birlikte evime dönerken, evimin karşısında benim üzerime geldi ve ben engelledim. Elinde bir çakı vardı. Benimde boğaz bölgemde ufak bir çizik var. Biraz mücadele ettikten sonra emniyet kuvvetleri gelerek, arkadaşı götürdü. Bende gittim emniyette ifademi verdim. Tabi bunu şöyle okumak gerekir, biz Amasra’da göreve geldiğimizden bu yana güzel işleri yapmaya devam ediyoruz. Biz halkın kaynağını ile oynuyoruz. Kimsenin bankamatik memuru olmasına müsaade etmeyeceğiz. Asıl mesele bu kaynağı korumamız ve kimsenin hakkını yedirmemiz gerekir. Halkın hakkını korumaya devam edeceğiz. Tabi bu olay üzücü bir olay, İddia o ki Amasra’nın geçmişinde olan başkana küfür eden, işini yaptırır algısıyla yürüyordu. Artık o süreç bitti, halkın kaynağını koruyarak, çalışmaya devam edeceğiz”dedi.

 

İlk yorumu siz yazın