Beldenin beklediği yatırımlara başlandı

GEÇTİĞİMİZ yıllarda yaşanan sel felaketinin sonrasında büyük hasarlar gören Hasankadı deresinin ıslahı için çalışmalar son hızla devam ediyor. Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu derelerin ıslahlarının ihalesinin tamamlandığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Hasankadı Beldesinde 2019 yılında yaşanan sel felaketi sonrasında belde içerisinden geçen derelerin ıslahı konusunda önemli adımlar atıldı. Belde Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu’nun girişimleri..

Beldenin beklediği yatırımlara başlandı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

GEÇTİĞİMİZ yıllarda yaşanan sel felaketinin sonrasında büyük hasarlar gören Hasankadı deresinin ıslahı için çalışmalar son hızla devam ediyor. Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu derelerin ıslahlarının ihalesinin tamamlandığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Hasankadı Beldesinde 2019 yılında yaşanan sel felaketi sonrasında belde içerisinden geçen derelerin ıslahı konusunda önemli adımlar atıldı. Belde Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu’nun girişimleri sonuçlanarak, dere ıslahlarının ihaleleri gerçekleştirildi.

 ‘İHALELER YAPILDI, BÜYÜK SEVİNÇ YAŞIYORUZ’

Belde içerisinden geçen Günye deresinin ihalesinin 2020 yılı Aralık ayında yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu, “Beldemizde meydana gelen sel afeti ve su taşkınları sebebiyle ıslah ve iyileştirme ihalesi geçtiğimiz 2020 Aralık ayı içerisinde tamamlanan Günye deresine ilave olarak Gökçedere ve Demirciler Dereleri içinde Taşkın Koruma Yapım İhalesinin 28 Ocak 2021 tarihinde yapılacağının haberini almış olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu vesile ile yaşadığımız afetler esnasında dahil olan bütün Müdürlükleriyle beldemize adeta üs kuran, günlerce yanımızda duran herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.”dedi.

‘SANAYİ SİTEMİZİN TEMELİ ATILDI’

Hasankadı Beldesinin önemli eksiklikleri arasında yer alan küçük sanayi sitesinin yapımına da başlandığını söyleyen Başkan Emiroğlu, “Ayrıca dönem Başkanlığı esnasında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) vesilesiyle %75’i hibe destekli Küçük Sanayi Sitesi Projemizin kabul edilmesi sonucu beldemize böylesi güzel bir hizmetin kazandırıldı. Bununla birlikte bizlere sel felaketi anında ve sonrasında büyük katkı emekleri olan Türkiye Büyük Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başta olmak üzere, DSİ Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu, Bartın DSİ 233’ncü Şube Müdürü Sancar Biçer, Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nurhan Doğruöz, Bartın Kızılay Derneği Şube Başkanı Rıza Çakın, Bartın Karayolları 156’ncı Şube Şefi Yunus Emre Öcal, Jandarma ve Sahil Güvenlik birimlerinin değerli personelleri ile sayamadığımız diğer Tüzel Kişilik, Sivil Toplum Kuruluşu ve kişilere Belde halkımız, belediyemiz ve şahsım adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

‘112 İSTASYONU VE İTFAİYE İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ’

Hasankadı Beldesinin en büyük eksiklerini de hatırlatan Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu,“Bütün bunların dışında beldemiz için hayati öneme sahip 112 Acil Servis İstasyonu ve bir adet İtfaiye aracının da beldemize kazandırılması noktasında bizler Belediye Başkanlığı olarak üzerimize düşeni yapıyor ve ayrıca siyasi ve bürokratik anlamda da destek bekliyoruz.”dedi.

İlk yorumu siz yazın