Bartın’da koronavirüs hastalarına bileklik takıldı

BARTIN Valiliği koronavirüs testi pozitif çıkan ve temaslıların takibi için barkotlu beyaz ve kırmızı bileklik uygulamasını başlattı. Bartın İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs tedbirleri kapsamında testleri pozitif çıkan ve temaslılarının takibini kolaylaştırmak için barkotlu bileklik uygulamasına geçilmesine karar vermişti. Bileklik işlemi Sağlık Müdürlüğü’nün 10 ekip 60 kişilik filyasyon ekipleri tarafından uygulanmaya başlandı. Ekipler, evde tedavileri devam..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Valiliği koronavirüs testi pozitif çıkan ve temaslıların takibi için barkotlu beyaz ve kırmızı bileklik uygulamasını başlattı.

Bartın İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs tedbirleri kapsamında testleri pozitif çıkan ve temaslılarının takibini kolaylaştırmak için barkotlu bileklik uygulamasına geçilmesine karar vermişti. Bileklik işlemi Sağlık Müdürlüğü’nün 10 ekip 60 kişilik filyasyon ekipleri tarafından uygulanmaya başlandı. Ekipler, evde tedavileri devam eden pozitif hastalara kırmızı barkotlu bileklik, temaslılara ise beyaz bileklik taktı. Bilekliklerde bulunan barkot sayesinde hastaların ilaçların izlemi ve tedavi süreci de takip ediliyor. Bartın genelinde şu ana kadar test sonucu pozitif çıkan 211 kişiye kırmızı bileklik, pozitif vakalar ile temaslı olan 287 kişiye de beyaz bileklik takıldı.

 

İlk yorumu siz yazın