Bartın’da 3 ahşap ev yandı

BARTIN’ın Ulus ilçesine bağlı Isırganlı köyünde 3 ahşap ev yanarak kullanılmaz hale geldi. Akşam saatlerinde Ulus ilçesi Isırganlı köyünde yalnız yaşayan Cumali Küçük’e (90) ait evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi. Cumali Küçük köylülerin yardımıyla evde çıkartıldı. Köye, Kastamonu Pınarbaşı, Bartın ve Ulus Orman İşletme Müdürlüğüne ait ekipler..

Bartın’da 3 ahşap ev yandı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın Ulus ilçesine bağlı Isırganlı köyünde 3 ahşap ev yanarak kullanılmaz hale geldi.

Akşam saatlerinde Ulus ilçesi Isırganlı köyünde yalnız yaşayan Cumali Küçük’e (90) ait evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi. Cumali Küçük köylülerin yardımıyla evde çıkartıldı. Köye, Kastamonu Pınarbaşı, Bartın ve Ulus Orman İşletme Müdürlüğüne ait ekipler ile Bartın, Ulus ve Abdipaşa Belediyelerine ait itfaiye ekipleri geldi. Alevler, Şerife Küçük’ün (80) yaşadığı ev ile boş olan Hüsnü Küçük’e ait ahşap evlere de sıçradı. Ahşap evler alev alev yanarken, yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucu yangın kontrol altına alındı.

KAYMAKAM KILIÇ VE BAŞKAN UZUN İNCELEME YAPTI

Yangın sırasında köye gelen Ulus Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç ve Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun yangınla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Evler kullanılmaz hale gelirken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

İlk yorumu siz yazın