Bartın’a kaçak girmeye çalışan 12 kişi yakalandı

BARTIN’da, koronavirüs tedbirlerine uymayarak, şehir dışından izinsiz ve sahte belge düzenleyerek giren 12 kişi, 14 gün karantina süresi için yurtlara yerleştirildi. 12 kişiye 37 bin 800 tl. İdari para cezası kesildi. Bartın Valiliği’nce bir süre önce Ramazan Bayramı ve yaz tatili için kente gelinmemesi istenirken, seyahat izin belgesi olmadan gelenlerin de 14 gün yurtlarda karantinaya..

Bartın’a kaçak girmeye çalışan 12 kişi yakalandı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da, koronavirüs tedbirlerine uymayarak, şehir dışından izinsiz ve sahte belge düzenleyerek giren 12 kişi, 14 gün karantina süresi için yurtlara yerleştirildi. 12 kişiye 37 bin 800 tl. İdari para cezası kesildi.

Bartın Valiliği’nce bir süre önce Ramazan Bayramı ve yaz tatili için kente gelinmemesi istenirken, seyahat izin belgesi olmadan gelenlerin de 14 gün yurtlarda karantinaya alınacağı uyarısında bulunuldu. Jandarma ekipleri yaptıkları istihbari çalışmalar neticesinde kente Zonguldak Çaycuma- Kozcağız sınırında minübüs ile sahte seyahat belgesi düzenleyerek giriş yapcağı öğrenildi. Ekipler, kontrol noktasında Bartın’a giriş yapmak giriş yapmak isteyen 12 kişi yakalandı. Ekipler, belgede sahtecilikten adli soruşturma başlatılarak, ayrıca Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282.Maddeyi ihlalden ise her birine 3.150 tl. toplamda 37 bin 800 tl para cezası kesildi.

Öte yandan kontrollerini sıklaştıran Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kozcağız bölgesinde dün gece yarısı Çaycuma Nebioğlu oturan A.C (40), seyahat izin belgesi olmadan yaya olarak Zonguldak Nebioğlu Beldesi Madenler Köyü arazisinden Bartın Tasmacı Köyü tarafına yürüyerek geçtiğini tespit etti. A.C. hakkında, seyehat izin belgesiz ve kurallara aykırı olarak Bartın’a giriş yapması nedeniyle 3.150 TL para cezasına uygulanarak geldiği yerden Zonguldak tarafına İl dışına çıkarıldı. 12 kişi daha sonra Çeşm-i Cihan Yurdu’na yerleştirilerek, 14 gün süreyle karantinaya alındı.

İlk yorumu siz yazın