Bartın turizm fuarında tanıtılıyor

BARTIN 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan 4.Travelexpo Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı açıldı. Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun fuarla ilgili yaptığı açıklamada, “Ankara bizim en çok turist aldığımız il. İlimizin tüm turistlik ve tarihi değerlerini Ankara’ya taşımak istiyoruz. Başkentimizin denizi Amasra ve Bartın’dır. Plajlarımızı ön plana çıkartacağız. Batı Karadeniz..

Bartın turizm fuarında tanıtılıyor
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan 4.Travelexpo Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı açıldı. Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun fuarla ilgili yaptığı açıklamada, “Ankara bizim en çok turist aldığımız il. İlimizin tüm turistlik ve tarihi değerlerini Ankara’ya taşımak istiyoruz. Başkentimizin denizi Amasra ve Bartın’dır. Plajlarımızı ön plana çıkartacağız. Batı Karadeniz bölgesinin en uzun plajına sahibiz. Ankara’yı özellikle plaj noktasında değerlendirmek istiyoruz. İlimizi en güzel şekilde temsil edeceğiz.”dedi.

ATİS Fuarcılık tarafından düzenlenen ‘4.Travelexpo Ankara’ Turizm ve Seyahat Fuarı 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde (www.congresium.com) 10.000m2-lik alanda gerçekleştiriliyor. Fuarın, komşu ve çevre ülkelerin, özellikle Ankara ve çevresinin, tüm Türkiye’nin turizm ürünlerinin tanıtım ve pazarlanmasının yapılabileceği bir etkinlik olması hedefleniyor.

Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun fuarla ilgili yaptığı açıklamada, “Travelexpo Ankara Fuarı 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Biz de Bartın İl Müdürlüğü olarak bu fuara katılım sağlayacağız.  İlimize Ankara’dan yoğun ilgi olduğu için ağırlığımızı Ankara’ya verelim istiyoruz. Ankara bizim en çok turist aldığımız il. İlimizin tüm turistlik ve tarihi değerlerini Ankara’ya taşımak istiyoruz. Başkentimizin denizi Amasra (Amasra) ve Bartın’dır. Plajlarımızı ön plana çıkartacağız. Batı Karadeniz bölgesinin en uzun plajına sahibiz. Ankara’yı özellikle plaj noktasında değerlendirmek istiyoruz. İlimizi en güzel şekilde temsil edeceğiz. Broşür ve tanıtım kitapçıkları dağıtacağız, plajlarımızı, el sanatlarımızı, Güzelcehisar Lav Sütunlarımızı, Amasra salatamızı tanıtacağız. Bartın’a ait ne kadar değerimiz varsa en güzel şekilde anlatarak ilimize daha fazla turist çekmenin yollarını araştıracağız. Fuarlar uzun vadeli işlerdir. Önce tanıtım yapmamız gerekiyor, tarih ve turistlik değerlerimizi gösterip seyahat acentaları ile turları ilimize çekmek istiyoruz en büyük amacımız bu.”dedi.

Dursun açıklamasında ayrıca tüm Bartınlıları ve Bartın sevenleri 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşecek ‘4.TRAVELEXPO ANKARA’ Turizm ve Seyahat Fuarına davet etti. Turizm sektörünün temsilcilerini Ankara’da buluşturan Travelexpo Ankara Fuarı 4 gün devam edecek. Turizm sektörü temsilcilerinin ve ziyaretçilerin buluşma noktası olacak fuarda, doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile Batı Karadeniz’in önemli bir turizm merkezi olan Bartın’ın yöresel ürünlerinin, yöreye özgü el sanatların tanıtıldığı stantlar yer alıyor.

İlk yorumu siz yazın