Balık: Vatandaşları mağdur etmeyeceğiz

BARTIN Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Koronavirüs nedeniyle ürünlerde yapılan haksız fiyat artışlarına karşı basın açıklaması yaptı. Bartın TSO Başkanı Halil Balık yaptığı basın açıklamasında, “Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha..

Balık: Vatandaşları mağdur etmeyeceğiz
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Koronavirüs nedeniyle ürünlerde yapılan haksız fiyat artışlarına karşı basın açıklaması yaptı. Bartın TSO Başkanı Halil Balık yaptığı basın açıklamasında, “Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”ifadelerine yer verildi.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Koronavirüs nedeniyle ürünlerde yapılan haksız fiyat artışlarına karşı basın açıklaması gerçekleştirdi. Bartın TSO’da gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan TSO Başkanı Halil Balık vatandaşı haksız fiyat arışı ile mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacaklarını vurgulayarak haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracaklarını ifade etti.

Bartın TSO Başkanı Halil Balık tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm ülkeleri etkisi altına alan Koronavirüs salgını ülkemizi de etkilemiştir. Devletimiz tarafından vatandaşlarımız hızlı bir şekilde bilgilendirilmiş, alınması gereken tedbirler alınmış ve kurumlarımızın çalışma sistemi salgınla mücadeleye odaklı olarak yeniden düzenlenmiştir. İş dünyamız da devletimizce alınan tedbirlere hızlı bir şekilde uyum sağlamış olup salgınla mücadeleye katkı vermektedir.  Bunun birlikte gerek basından, gerek sosyal medyadan ve gerekse vatandaşlarımızdan bazı ürünlerde haksız fiyat artışı yapıldığı yönünde geri bildirimler alınmaktadır. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve haksızlık yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”dedi.

Bartın TSO Başkanı Halil Balık açıklamasında ayrıca Bartın’daki durumu da değerlendirerek, “Odamıza şu ana kadar haksız fiyat artışı ile ilgili bir şikayet veya bir bildirim gelmedi. Ama kamuoyundan duyduğumuz vatandaşlarımızın özellikle maske ve kolonya talepleri olduğu. Ama bildiğiniz üzere bu ürünler raflık ürünler ve esnafımız da bu ürünleri raflık aldığı için maalesef bunlar bulunmamaktadır. Bu kesinlikle esnafın bir karaborsa yaratması ile ilgili bir netice değildir.”dedi.

 

İlk yorumu siz yazın