Amasra sessizliğe büründü

BARTIN’ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra, sokağa çıkma kısıtlamasında sessizliğe büründü. Parklar güvercinlerle doldu.  Özellikle hafta sonları tatilcilerle dolan Amasra’da koronavirüs salgını nedeniyle alınan sokağa çıkma kısıtlamasında sokaklar ve tarihi mekanlar boş kaldı. Her zaman tatilcilerle dolan Kaleiçi ve Boztepe mahallelerini kapsayan tarihi Amasra Kalesi, Çekiciler Çarşısı sessizliğe büründü. Polis ve zabıta ekipleri yollarda kontrol..

Amasra sessizliğe büründü
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra, sokağa çıkma kısıtlamasında sessizliğe büründü. Parklar güvercinlerle doldu. 

Özellikle hafta sonları tatilcilerle dolan Amasra’da koronavirüs salgını nedeniyle alınan sokağa çıkma kısıtlamasında sokaklar ve tarihi mekanlar boş kaldı. Her zaman tatilcilerle dolan Kaleiçi ve Boztepe mahallelerini kapsayan tarihi Amasra Kalesi, Çekiciler Çarşısı sessizliğe büründü. Polis ve zabıta ekipleri yollarda kontrol yaparak, izinli olmayanların dışarıya çıkmasına izin vermedi. Kış aylarında tatilcilerin gözdesi olan Amasra’da kısıylama nedeniyle Kültür parktaki merdiven güvercinlere kaldı. 

Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, kısıtlamalar nedeniyle konaklama tesislerinde azda olsa turist olduğunun belirterek, ilçe sakinlerinin kısıtlamalara harfiyen uyduklarını söyledi.

İlk yorumu siz yazın