Akşam misafirliğe gittiler, ceza yediler

BARTIN’da bir köyde jandarma ekipleri, akrabalarının evine misafirliğe gittikleri tespit edilen 5 kişiye ayrı ayrı 3 bin 150 tl. ceza yazıldı. Bartın Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin Kasım ayının başında hastalığın yayılmasını önlemek için akraba ziyaretlerinin yasaklanmasına karar vermişti. Bu kapsamda denetimlerini artıran jandarma ekipleri köylerde uygulama yaptı. Akşam saatlerinde yapılan denetimlerde akrabası H.A’nın evine..

Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN’da bir köyde jandarma ekipleri, akrabalarının evine misafirliğe gittikleri tespit edilen 5 kişiye ayrı ayrı 3 bin 150 tl. ceza yazıldı.

Bartın Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin Kasım ayının başında hastalığın yayılmasını önlemek için akraba ziyaretlerinin yasaklanmasına karar vermişti. Bu kapsamda denetimlerini artıran jandarma ekipleri köylerde uygulama yaptı. Akşam saatlerinde yapılan denetimlerde akrabası H.A’nın evine misafirliğe M.Y tespit edildi. Aynı köydeki başka bir evde akrabaları F.Y’ye misafirliğe giden H.Y ve A.Y. olduğu görüldü. Ev sahipleri H.A., F.Y ile misafiler M.Y., H.Y. ve A.Y’ye 3 bin 150 tl. idari para cezası uygulandı. 3 kişi jandarma ekipleri tarafından evlerine gönderildi.