Ağustos ayı toplantıları başladı

BARTIN İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantıları başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar ilgili gündem maddeleri görüşülüp karara bağlanacak. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’un başkanlığında yapılan toplantıya İl Genel Meclisi Üyeleri, Özel idare genel sekreteri İbrahim Kayış ve özel idarede görev yapan ilgili daire amirleri katılıyor. Gerçekleştirilen toplantıda gündemin 4…

Ağustos ayı toplantıları başladı
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantıları başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar ilgili gündem maddeleri görüşülüp karara bağlanacak.

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’un başkanlığında yapılan toplantıya İl Genel Meclisi Üyeleri, Özel idare genel sekreteri İbrahim Kayış ve özel idarede görev yapan ilgili daire amirleri katılıyor. Gerçekleştirilen toplantıda gündemin 4. maddesinde yer alan Arıönü- Mugada Sahiline Atıksu Tesisi Alımı Projesinin 2019 Mali yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması ile ilgili komisyon raporları hakkında açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, özellikle İl Özel İdaremizin görev ve sorumluluk alanında bulunan deniz sahillerindeki plajlarımızın atıksu arıtma tesislerinin biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini, bu kapsamda Güzelcehisar ve Mugada plajlarında bu adımın atıldığını, devamında yine özel idaremizin görev ve sorumluluk alanında bulunan diğer plajlarında da aynı şekilde adımların atılacağını söyledi. Son dönemde sahillerimizde yaşanan değişimin ve dönüşümün plana dayalı bir şekilde sürdürülmeye çalışıldığını bu çerçevede devam eden peyzaj çalışmalarının içerisinde arıtma tesislerinin de mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çok daha temiz ve düzenli plajları Bartın’a kazandıracaklarını söyledi.

Ardından Arıönü – Mugada sahilinin atıksu arıtma tesisinin 2019 mali yılı ek çalışma ve yatırım programına alınması konulu dosya üzerinde yapılan oylama sonucunda oy birliği ile proje kabul edildi.

 

İlk yorumu siz yazın