90 kişi ile günde bin saya üretiliyor

BARTIN Atılım Küçük Sanayi sitesinde girişimciler Necati Sandıkçı ve Ali Karaduman ortalığında kurulan Cemre Saya atölyesi günde yaklaşık bin saya üretimi gerçekleştiriyor. 2 yıl önce Cemre Saya Ltd.Şti. adıyla mesleğin tozunu falyası ile yutmuş, Necati Sandıkçı ve Ali Karaduman açtıkları atölye ile ayakkabı sayası dikimleri yapıyor. İş güvenliği, su geçirmez botlar, Askeri ve Emniyet Müdürlüğü’ne..

90 kişi ile günde bin saya üretiliyor
Yazar : Tarih : Okunma : views Yorum Yap

BARTIN Atılım Küçük Sanayi sitesinde girişimciler Necati Sandıkçı ve Ali Karaduman ortalığında kurulan Cemre Saya atölyesi günde yaklaşık bin saya üretimi gerçekleştiriyor.

2 yıl önce Cemre Saya Ltd.Şti. adıyla mesleğin tozunu falyası ile yutmuş, Necati Sandıkçı ve Ali Karaduman açtıkları atölye ile ayakkabı sayası dikimleri yapıyor. İş güvenliği, su geçirmez botlar, Askeri ve Emniyet Müdürlüğü’ne ayakkabıların sayaları üreten atölye’de 90 kişi istihdam ediliyor. Bartın Sayacılar Derneğinin kurulmasının ardından güzel bir birliktelik gösterilerek, faaliyete geçirilen saya kursu’da sektöre iş gücü sağlamada önemli bir lokomotiv görev üstleniyor.

Cemre Saya Ltd.Şti kurucu ortaklarından ve üretim şefi Ali Karaduman, 35 yıldır İstanbul’da ayakkabı sektöründe faaliyet gösterdiğini daha sonra doğup büyüdüğü Bartın’a yerleştiğini söyledi. Karaduman, “2008-201 yılında bartına geldim. Kurucaşile Danişment köyünde ilkokulu okuduğum okulu Milli Eğitim Müdürlüğünden kiralayarak, ayakkabı saya atölyesi açtık. Ancak göç nedeniyle işgücü bulamadığımız için atölyeyi kapatmak zorunda kaldık. Daha sonra Bartın’daki Atılım Küçük Sanayi Sitesinde Necati Sandıkçı arkadaşımızla birlikte Cemre saya atölyemizi açtık. Ve şu anda 90 kişi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz burada iş güvenliği, su geçirmez botların üst sayalarını imal ediyoruz. Malumunuz piyasadaki durgunluk nedeniyle biraz ekonomik olarak zorlansakta ayakta kalmaya çalışıyoruz. Bartın’da kurulan sayacılar derneğinin açtığı eğitim kursuda bizlerin işgücü temini olması çok kolay oluyor. İnşallah daha güzel çalışmalarımız olacak.”dedi.

İlk yorumu siz yazın